President Chan Santokhi heeft op 20 mei certificaten uitgereikt aan 56 deelnemers die met succes de Basis Elementaire Dignitary Protection Training hebben afgerond. De ceremonie markeert een belangrijke stap in de versterking en professionalisering van de presidentiële beveiligingsdienst.
ADVERTENTIE
De intensieve training, die plaatsvond van 7 april tot 16 mei, richtte zich op essentiële aspecten van beveiligingswerk, waaronder persoonsbeveiliging, objectbeveiliging en de bescherming van andere hoogwaardigheidsbekleders. De opleiding was bedoeld om het tekort aan gekwalificeerde beveiligingsmedewerkers aan te vullen en de capaciteit van de dienst structureel te vergroten.
Steven Nelom, coördinator Opleiding en Werving binnen de presidentiële beveiliging, gaf aan dat het gestelde doel volledig is bereikt. “Alle 56 deelnemers hebben de training met succes doorlopen en beschikken nu over de benodigde basisvaardigheden en kennis,” aldus Nelom.
President Santokhi sprak tijdens de ceremonie zijn waardering uit voor de inzet en het doorzettingsvermogen van de geslaagden. Hij noemde het behalen van het certificaat een belangrijke mijlpaal en wees op de grote verantwoordelijkheid die met de functie gepaard gaat.
“Het beschermen van hoogwaardigheidsbekleders vraagt niet alleen fysieke paraatheid, maar ook een mentale houding die getuigt van discipline, alertheid en flexibiliteit,” aldus het staatshoofd.
Met de afronding van deze training wordt niet alleen geïnvesteerd in de veiligheid van hooggeplaatste functionarissen, maar ook in de duurzame versterking van de veiligheidsstructuur van Suriname. De president benadrukte dat dit onderdeel is van een bredere inspanning om de professionalisering binnen de dienst te bevorderen.
De geslaagden zijn nu klaar om een actieve rol te spelen in het beschermen van de hoogste staatsfunctionarissen, en dragen zo bij aan de stabiliteit en veiligheid van het land.
- Woningbrand Nickerie mogelijk aangestoken: 2 verdachten in …..
- RBT-Paramaribo houdt man aan die zich als politieambtenaar …..
- Voorzitter DA’91: ‘geen water in de wijn, wij bundelen niet…..
- Verkiezingen onder druk..
- Ruzie over goud mondt uit in steekpartij..
- Officiële lancering programma ‘Royalty voor Iedereen’..
- Jogi: Misleiding en slecht bestuur bij uitgifte bouwkavels …..
- Minister Vorswijk niet op de hoogte van 1000 toewijzingsbri…..
- Reactie op: VHP de feiten achter de cijfers!..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (3/slot): ‘Regels stamme…..
- Wilfried James Lieuw-A-Len..
- Politieke partijen niet op één lijn over IMF-vervolgprogram…..
- Korpschef Bryan Isaacs in Georgetown gekozen als Second Vic…..
- OPTSU: geen tweede IMF maar eigen opties benutten voor econ…..
- Nederlandse Tweede Kamer praat slavernijverleden en herstel..
- Mario Robert Sno..
- Ramautarsing: Koersbeheersing wél degelijk hoofdreden valut…..
- Vrouw doet aangifte na verspreiding van naaktfoto door buur…..
- Natin neemt modern ICT-lokaal in gebruik..
- Ex-minister Achaibersing: “Vorige regering handelde te kwad…..
- AWJ en SURVAM onderkennen belang verzekering werknemers..