De Amerikaanse ambassade in Paramaribo heeft op donderdag 3 juli 2025 de 249ste verjaardag van de Amerikaanse onafhankelijkheid herdacht. President Chan Santokhi en ambassadeur Robert Faucher stonden tijdens een officiële receptie stil bij de sterke bilaterale relatie tussen Suriname en de Verenigde Staten. De nadruk lag op gedeelde waarden zoals democratie, mensenrechten, vrijheid en de gezamenlijke strijd tegen corruptie en drugscriminaliteit.
Ambassadeur Faucher sprak over de historische verbondenheid tussen beide landen. “Zowel Suriname als de Verenigde Staten hebben een slavernijgeschiedenis. Op deze dag vieren wij niet alleen de onafhankelijkheid van Amerika, maar ook de vriendschap en samenwerking met landen die onze waarden delen,” aldus Faucher. Hij benadrukte dat gelijkheid, het recht op vrijheid en het nastreven van geluk centrale elementen zijn in beide democratische samenlevingen.
President Santokhi onderstreepte op zijn beurt het belang van vrijheid en democratie voor Suriname en de internationale gemeenschap. “De Verenigde Staten zijn een belangrijke bondgenoot van Suriname. Amerika speelt een sleutelrol bij het versterken van democratische principes, het bevorderen van wereldvrede en het stimuleren van internationale samenwerking,” aldus het staatshoofd.
Santokhi herinnerde eraan dat de Verenigde Staten tot de eerste landen behoorden die in 1975 de onafhankelijkheid van Suriname erkenden en diplomatieke betrekkingen aangingen. “Bijna vijftig jaar later kunnen we met trots terugkijken op een partnerschap dat is gebaseerd op wederzijds respect, vertrouwen en effectieve samenwerking,” verklaarde hij. De president wenste het Amerikaanse volk een betekenisvolle Onafhankelijkheidsdag toe en sprak de hoop uit dat de waarden van vrijheid en democratie de twee naties zullen blijven verbinden.
De plechtigheid op de ambassade werd bijgewoond door diplomaten, regeringsvertegenwoordigers en maatschappelijke organisaties. De herdenking vormde niet alleen een eerbetoon aan de Amerikaanse onafhankelijkheid, maar ook een bevestiging van de duurzame vriendschap tussen Suriname en de Verenigde Staten.
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..