De Amerikaanse ambassade in Paramaribo heeft op donderdag 3 juli 2025 de 249ste verjaardag van de Amerikaanse onafhankelijkheid herdacht. President Chan Santokhi en ambassadeur Robert Faucher stonden tijdens een officiële receptie stil bij de sterke bilaterale relatie tussen Suriname en de Verenigde Staten. De nadruk lag op gedeelde waarden zoals democratie, mensenrechten, vrijheid en de gezamenlijke strijd tegen corruptie en drugscriminaliteit.
Ambassadeur Faucher sprak over de historische verbondenheid tussen beide landen. “Zowel Suriname als de Verenigde Staten hebben een slavernijgeschiedenis. Op deze dag vieren wij niet alleen de onafhankelijkheid van Amerika, maar ook de vriendschap en samenwerking met landen die onze waarden delen,” aldus Faucher. Hij benadrukte dat gelijkheid, het recht op vrijheid en het nastreven van geluk centrale elementen zijn in beide democratische samenlevingen.
President Santokhi onderstreepte op zijn beurt het belang van vrijheid en democratie voor Suriname en de internationale gemeenschap. “De Verenigde Staten zijn een belangrijke bondgenoot van Suriname. Amerika speelt een sleutelrol bij het versterken van democratische principes, het bevorderen van wereldvrede en het stimuleren van internationale samenwerking,” aldus het staatshoofd.
Santokhi herinnerde eraan dat de Verenigde Staten tot de eerste landen behoorden die in 1975 de onafhankelijkheid van Suriname erkenden en diplomatieke betrekkingen aangingen. “Bijna vijftig jaar later kunnen we met trots terugkijken op een partnerschap dat is gebaseerd op wederzijds respect, vertrouwen en effectieve samenwerking,” verklaarde hij. De president wenste het Amerikaanse volk een betekenisvolle Onafhankelijkheidsdag toe en sprak de hoop uit dat de waarden van vrijheid en democratie de twee naties zullen blijven verbinden.
De plechtigheid op de ambassade werd bijgewoond door diplomaten, regeringsvertegenwoordigers en maatschappelijke organisaties. De herdenking vormde niet alleen een eerbetoon aan de Amerikaanse onafhankelijkheid, maar ook een bevestiging van de duurzame vriendschap tussen Suriname en de Verenigde Staten.
- ABOP: “De strijd van onze voorouders is het fundament van w…..
- Ashwin Adhin en Ronnie Brunswijk respectievelijk voorzitter…..
- Keti Koti – Wij herdenken. Wij vieren. Wij blijven waakzaam…..
- Combe Markt schenkt naaimachines: nieuwe hoop voor vrouwen …..
- In Memoriam Patricia Etnel..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert digitaal portaal voor v…..
- Suriname introduceert digitale PSA-kaart voor personen van …..
- Onderzoek naar Drents slavernijverleden afgerond..
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwer…..
- Suriname lanceert eerste digitale PSA-kaart: eenvoudiger, v…..
- Lichaam van man aangespoeld langs Surinamerivier ter hoogte…..
- Hittegolf in Nederland: nieuw temperatuurrecord op 1 juli..
- President Santokhi op Keti Koti: “Laat de geest van onze vo…..
- Adhin: ‘ Het volk verwacht geen loze beloftes, maar helderh…..
- AAN MACHT VAST BLIJVEN KLAMPEN..
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffi…..
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rec…..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert rijbewijzen-portaal..
- Het Surinaamse Rode Kruis viert 85 jarig bestaan; veel meer…..
- Manifest FFAS: Onze beschaving bestaat..
- Verdachte in gijzelingszaak Rodney Cairo veroordeeld tot vi…..