President Chan Santokhi benadrukte gisteren tijdens het evenement “The Future of Leadership & Business with AI” in de Assuria Hermitage High-Rise dat kunstmatige intelligentie (AI) niet langer een toekomstvisie is, maar een realiteit die bedrijven en organisaties ingrijpend transformeert. Santokhi wees op de voordelen van automatisering en data-analyse, die bijdragen aan efficiëntere en beter onderbouwde besluitvorming.
Tegelijkertijd stelde hij dat de opkomst van AI een nieuw type leiderschap vereist, waarin ethiek, transparantie en mensgericht beleid centraal staan.
‘AI moet de mens niet vervangen’Volgens de president is het cruciaal dat AI de mens niet vervangt, maar diens potentieel versterkt. “AI moet de mens niet vervangen, maar diens potentieel versterken,” stelde Santokhi. Hij onderstreepte het belang van educatie en bijscholing van medewerkers om optimaal gebruik te maken van de kansen die AI biedt. Hoewel technologie veel mogelijkheden schept, blijven menselijke intuïtie, creativiteit en empathie volgens hem onvervangbaar.
Suriname moet digitale kloof dichtenOrganisator Ruth Sinkeler sprak over de groeiende invloed van AI en digitalisering wereldwijd en wees op de uitdaging voor Suriname om de technologische achterstand in te halen. Een belangrijk thema was digital colonization – de manier waarop gegevensverzameling en digitale ontwikkelingen de machtsverhoudingen in de wereld beïnvloeden. “Suriname bevindt zich in een grote digitale kloof en moet die dichten om economisch en technologisch mee te kunnen,” aldus Sinkeler.
AI in bedrijven en de publieke sectorNaast het staatshoofd, dat het evenement officieel opende, was ook minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) aanwezig. De bijeenkomst trok ruim 100 deelnemers, met een sterke vertegenwoordiging uit het bedrijfsleven.
De eerste sessie richtte zich op de invloed van AI op leiderschap. Sprekers bespraken hoe bedrijven en overheden hun strategieën moeten aanpassen aan de snelle technologische ontwikkelingen. Daarnaast werd ingegaan op de praktische toepassing van AI in sectoren als gezondheidszorg, onderwijs en infrastructuur.
Digitale toekomst van SurinameHet evenement had als belangrijkste doel het creëren van bewustwording over de digitale toekomst van Suriname. “Waar staat het land nu, en wat moet er gebeuren om de aansluiting te vinden bij de rest van de wereld?” was een vraag die centraal stond. Organisatoren hopen dat dit initiatief beleidsmakers en ondernemers stimuleert om AI en digitalisering strategisch in te zetten voor duurzame groei en innovatie.
- Impact vrouwelijke leiders binnen Diplomatie..
- ABOP benadrukt op Internationale Vrouwendag het belang van …..
- Misiekaba pleit voor duidelijke balans in grondenrechtenkwe…..
- Corantijn Corporate Finance & Advisory lanceert financi…..
- Regeringsraadsvergadering: Belangrijke goedkeuringen en pre…..
- Weer 8 maart..
- Europese landen steunen Arabisch plan voor wederopbouw Gaza..
- Protest Albert Ramdin..
- VHP: “Investeer in vrouwen, versnel de vooruitgang”..
- Intended choice for OAS Secretary-General: Suriname earlier…..
- Minister Amoksi: “Geen sprake van verkrachting, maar groeps…..
- Chevron heeft tot 3 april om uit Venezuela te vertrekken..
- Indiase ondernemers op zakenmissie in Suriname..
- Mooi dat je er bent, precies zoals je bent..
- Korps Politie Suriname investeert in buurtmanagement en pre…..
- Bedrijfsleven dringt aan op duurzame hervorming van de SER..
- Expo ‘Sungu Konde/Verzonken leven’: smadelijk verlies versu…..
- 4e MOC-conferentie levert nieuwe inzichten in maritieme vei…..
- Voorgenomen keuze OAS-secretaris-generaal: Suriname eerder …..
- Ondernemersdelegatie uit India presenteert investeringsproj…..
- President belooft solide staatsfinanciën..