Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Ik voel me als een killer als ik op het veld sla en denk dan alleen aan afmaken.” Woorden van Sandrina Beverdijk-Hunsel in gesprek met de Ware Tijd nadat de routinier Condor vrijdagavond in de tweede vrouwenhoofdklasse volleybalfinale naar een vierset-zege timmerde langs drievoudig titelverdediger Yelyco: 25-19, 21-25, 25-16, 27-25.
De zwart-witte formatie van Eric Aikman gaf een comfortabele 17-10 voorsprong in de vierde set volledig uit handen. Yelyco werkte de achterstand onder meer via captain Sharon Balkaran en Cailynn Griffith volledig weg en stond zelfs op set-point: 24-21. Beverdijk-Hunsel maakte uit drie opeenvolgende kills 24-24 voordat Balkaran Yelyco weer aan de leiding bracht.
“We hebben deels ook niet geluisterd naar Verdy (Getrouw, …red.)”
Weer was het de Condor-aanvalster die ploegen langszij bracht: 25-25. Na een blok in de daaropvolgende actie op Balkaran kwam de bal bij Beverdijk-Hunsel, die keihard intimmerde. Ze zette de partij daarna op slot na een set-up van setter Shemandy Clydesdale: 27-25. De best-of-five seriestand is nu 1-1.
Mental game
Een goed gesprek na de straight set-nederlaag in game 1 leidde onder meer naar zeggen van de Condor-aanvalster in het positieve resultaat. “Woensdag was echt een mental game. We hebben zaken intern met elk lid individueel besproken en dat heeft gewerkt. De seriestand is nu 1-1″, stelde Beverdijk-Hunsel. Ze was trots op zichzelf maar meer nog op haar teamgenoten. “We gaan nu regroupen en houden er rekening mee dat woensdag een andere game wordt. Het is iets mentaal en fysiek”, aldus Beverdijk-Hunsel. In aanvallend opzicht genoot ze goede bijval van onder meer Chontelle Lisse, captain Zoureena Koningverander.
Een plus punt was dat libero Charise Fränkel, die in game 1 afwezig was, deze keer present was. Fränkel leverde haar bijdrage zoals ze gewend is in de verdediging.
Deels niet geluisterd
Griffith vormde onder meer samen met de gezusters Sharon en Shaya Balkaran een tandem bij Yelyco, terwijl libero Desiree Getrouw weer eens baanbrekend werk in de defense verrichte. Echter, alleen bleek dit viertal niet bij machte Yelyco deze keer aan de zege te helpen.
Griffith was het erover eens dat het maken van fouten doorslaggevend zijn geweest. “We hebben deels ook niet geluisterd naar Verdy (Getrouw, …red.)”, gaf de aanvalster toe. “We moesten tippen, maar deden dat maar een paar keren. We hebben zijn opdrachten niet altijd uitgevoerd.” Game 3 is woensdagavond zeven uur. “We zullen in die vechten voor de winst en ik zal onder meer naar open plekken op het veld uitkijken”, aldus Griffith.
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..