Het gebouw van De Nationale Assemblée. Foto: DNA
Het numerus fixus selectiesysteem voor medische studenten aan de Faculteit der Medische Wetenschappen, is wederom het onderwerp van gesprek geweest in De Nationale Assemblée. ABOP-parlementariër Edgar Sampie opperde dat het gros van geselecteerden steeds behoren tot één etnische groep. Dat duidt volgens hem op een lek in het systeem; dat trouwens niet meer van deze tijd zou zijn.
Enkele parlementariërs die uit de medische wereld komen, hebben dit met klem tegengesproken. Roy Mohan, Jerrel Pawiroredjo en Dew Sharman vonden dat de normen voor selectie bepalend zijn en dat er nimmer raciale overwegingen worden gemaakt.
Sampie kreeg bijval van Poetini Atompai, die stelde dat er wel degelijk iets mis is met het systeem. Bij hem gaat het meer om de hoeveelheid studenten dat geselecteerd wordt. Als 100 mensen arts willen worden, kan het niet zo zijn dat slechts 30 binnenkomen. Alleen districten zoals Paramaribo, Wanica, Nickerie en Commewijne hebben artsen.
Er is aan de regering gevraagd om haarfijn uit te leggen hoe het systeem werkt, zodat ieder vermoeden over bevoordeling van een etnische groep, wordt weggemaakt.
- Hypocrisie in de Westerse politiek rond het label ‘terroris….
- Vuilophaal kost additioneel SRD 165 miljoen in 2025..
- Vergunningvertragingen domineren gesprek tussen minister La…..
- IDB-president bezoekt historische binnenstad Paramaribo..
- Van hyperinflatie naar stabiliteit: Braziliaanse valuta 194….
- ICJ bereidt laatste hoorzittingen voor in grensgeschil Guya…..
- DNA stelt speciale commissie ‘Jeugdzaken’ in..
- Hoofd Examenbureau: “Alle scholen moeten nu resultaten hebb…..
- Bond van Personeel PCS draagt Romano Meriba voor in toezich…..
- Tankbon-fraude Brandweer loopt op tot ruim SRD 370.000,-..
- Verdachte R.R. (41) aangehouden na brandstichting auto.
- Budget Kabinet President en Kabinet VP verhoogd in 2025..
- TCT-minister Landveld: Nauwe samenwerking met PLO van groot…..
- Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter van …..
- Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost…..
- SRS 60 jaar: ‘We blijven de stem van het volk’..
- Sharman: Aantal auto’s Santokhi is populistisch praatje..
- Amzad Abdoel gekozen tot vicevoorzitter Staatsraad.
- Vakbond SBB legt werk neer uit onvrede over beleid directie..
- Ronald Listeri Kensmil..
- Amzad Abdoel vicevoorzitter Staatsraad..