Edgar Sampie, assembleelid namens de ABOP, geeft in gesprek met Suriname suriname aan dat hij zijn tweede termijn in De Nationale Assemblee (DNA) met een gevoel van dankbaarheid en toewijding ingaat. “Ik zie mijn tweede termijn als een zegen. In de afgelopen vijf jaar heb ik bewezen dat ik naar de samenleving luister en altijd klaarsta om haar te dienen,” aldus Sampie.
Hij beschouwt zijn eerste termijn als een leerperiode: “Ik heb vijf jaar stage gelopen in de politiek. Nu is het tijd om te laten zien wat ik werkelijk in huis heb en mijn werk naar een hoger niveau te tillen.”
Sampie benadrukt het belang van een dienende leiderschapsstijl in de politiek. “Het zijn de Surinamers die jou kiezen om hen te vertegenwoordigen. Wanneer het volk jou dat vertrouwen geeft, moet je als politicus optreden als een dienend leider, ongeacht de functie die je bekleedt.” Volgens Sampie moet elke volksvertegenwoordiger openstaan voor de samenleving en actief bijdragen aan het vinden van oplossingen.
Hij blikt kritisch terug op de afgelopen regeerperiode. “Als het de afgelopen vijf jaar op bepaalde vlakken niet goed is gegaan, doe ik een oproep aan alle overheidsinstanties om de communicatielijnen met de samenleving te verbeteren.” Sampie vindt dat informatie over beleidsbeslissingen actiever en begrijpelijker gedeeld moet worden met het publiek. “Communicatie is nooit perfect, maar het kan altijd beter. Er moeten programma’s door de overheid worden geïnitieerd om de buurten in te trekken en mensen te informeren over het beleid.”
Hij stelt dat transparantie en communicatie de basis moeten vormen voor vertrouwen tussen burger en overheid. “Als je de gemeenschap wilt meenemen in beleidsvraagstukken, moet je haar actief informeren en betrekken. De komende vijf jaar wil ik me daar hard voor maken,” benadrukt Sampie.
- Staatsolie: Minder regels, meer actie voor local content..
- Trump: ‘Iran moet vrede sluiten of wordt opnieuw en harder …..
- Trump: Als er geen vrede komt, slaan we opnieuw toe..
- 20 leden Mobiele Eenheid krijgen certificaat na training..
- TotalEnergies zinspeelt op meerdere olieontwikkelingen in B…..
- Duurzaam beleid tegen wateroverlast blijft prioriteit OW..
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af..
- Innovatie en menselijke expertise centraal tijdens NCC2025..
- VS bombardeert Iraanse nucleaire sites..
- Rachel Deekman: ‘Gebouwd erfgoed verbindt ons met de geschi…..
- Trump: VS heeft aanvallen uitgevoerd op drie nucleaire comp…..
- Boldewijn begrijpt beslissing Goerdat niet..
- Motorrijder zwaargewond door aanrijding op Afobakaweg; over…..
- WORLD WAR III..
- Schoten gelost tijdens feest aan Cocobiacoweg..
- Aftellen naar National Day Suriname op World Expo 2025 in O…..
- Carl Breeveld blijft actief buiten parlement..
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten..
- Rotary Quota doneert USD 27.000,- aan het Rode Kruis uit op…..
- ‘Fates Aligned’: als het universum even meewerkt..
- Betterson: “Termijn president en vicepresident eindigt op 1…..