Het gebouw van De Nationale Assemblée.
Foto: DNA
ABOP-parlementariër Edgar Sampie was vandaag afwezig in De Nationale Assemblée, waardoor de vergadering om 8 leden toe te laten, geen voortgang kon vinden. De VHP-fractie heeft geweigerd om quorum te verlenen, waardoor de coalitie slechts 25 aanwezige leden had. Er zijn 26 mensen nodig om een vergadering te starten. Parlementsvoorzitter Ashwin Adhin heeft de namen laten oplezen van zij die wel de presentielijst tekenden. De vergadering wordt op maandag aanstaande gehouden.
De VHP fractie stelt zich op het standpunt dat er niet is meegewerkt aan de vergadering omdat deze niet conform het orde reglement is uitgeschreven en daardoor niet legitiem is. De VHP fractie constateert dat het niet naleven van het orde reglement een structureel karakter begint te krijgen welke een goed bestuur en het democratisch gehalte ondermijnt.
De VHP fractie zegt voorstaander te zijn van toelating van alle nieuwe leden zodat ze met hun constitutionele taken kunnen aanvangen en het volk kunnen dienen. Dit dient echter zoals ook eerder aangegeven plaats te vinden binnen de regels en conventies zoals verankerd in de wet en het orde reglement van DNA.
- A20 blijft maar teruggeven aan de gemeenschap..
- Nog steeds onduidelijkheid rond afvloeing bij Newmont..
- Toename drugssmokkel via post: burgers onbewust betrokken b…..
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten.
- ILD-longarts Bajnath waarschuwt voor gevaren van vapen..
- Caricom en Paho bundelen krachten in nieuwe vijfjarenstrate…..
- Nieuwbakken parlementariër Betterson ziet kansen in burger …..
- Asha Barnett stimuleert creatief ondernemerschap op Barbado…..
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige….
- Staatsolie-directie bespreekt toekomstplannen met president…..
- Ramsaran: “Geen loze beloften, maar concrete stappen voor h…..
- People in Control: Suriname heeft jongeren nodig die verant…..
- Schuld van SLM bij Luchthavenbeheer is USD 13 miljoen..
- Sampie: ‘Ik was mijn telefoon thuis vergeten’..
- Ricardo Panka in beeld voor ambassadeurspost..
- Bejaarde man zwaar toegetakeld; derde overvaller nog voortv…..
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger l….
- Samenleving is lang genoeg gestraft, zegt nieuwe OW-ministe…..
- Presidentsverkiezingen Guyana draaien om olie, ongelijkheid…..
- Museum Bakkie: ‘Ik ben zelf geïnteresseerd in bijzondere ve…..
- Morgen eerste ministersraad vergadering..