Edgar Sampie, assembleelid namens de ABOP, stelt in een interview met Suriname suriname dat hij zich, ondanks zijn rol in de wetgevende macht, blijft inzetten voor verbeteringen in het binnenland, met name op het gebied van veiligheid en onderwijs. “Ik zit niet in de uitvoerende macht, dus ik kan sommige zaken niet direct oplossen. Maar ik zal altijd mijn stem laten horen waar verandering nodig is,” zegt Sampie.
Hij verwijst naar het recente onderwijscongres, waarin de grootste uitdagingen binnen het Surinaamse onderwijs zijn benoemd.
“De regering moet deze signalen serieus nemen en de aanbevelingen meenemen in het toekomstige onderwijsbeleid,” aldus het parlementslid. “Regeringsfunctionarissen moeten worden aangemoedigd om deze problemen daadkrachtig aan te pakken. Ik hoop dat we niet wéér vijf jaar nodig hebben om iets te veranderen.”
Sampie benadrukt dat de ABOP altijd een voorvechter is geweest van het grondenrechtenvraagstuk – een langlopende discussie over de formele erkenning van landrechten van inheemse en tribale gemeenschappen. “We hebben eerder samengewerkt met een partner die, om economische belangen, geen steun wilde geven aan de wet. Dat heeft het proces vertraagd.” Hij hoopt dat er in de komende periode, met nieuwe partners in de coalitie, wél doorbraken geboekt kunnen worden.
“Het is nu tijd voor baanbrekende wetgeving. Ik verwacht dat partijen zoals de NDP en de BEP, die eerder in de oppositie zaten, nu zullen moeten bewijzen dat zij écht achter deze wet staan en dat deze aangenomen wordt in De Nationale Assemblee.”
Volgens Sampie mogen bij het behandelen van deze wet de belangen van de inheemse en tribale volken niet worden genegeerd: “Bij het maken van beleid moeten we niet alleen rekening houden met de politieke of economische belangen van partijen, maar juist met de rechten van deze gemeenschappen.”
- Brunswijk: ‘Ik blijf vicepresident al heb ik eed afgelegd…..
- DNA brengt eerbetoon aan Etnel, Belfort en Wijdenbosch..
- CONSTANTE DRUK HEEFT GEVOLGEN..
- TE VEEL NATIONALE VRIJE DAGEN..
- Brunswijk: Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen..
- Verwonderd..
- Wi Sranan Dren komt met theaterevenement voor inclusiviteit..
- Brunswijk: “Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen”…..
- Simons beëdigd als assembleelid: op weg naar presidentscha…..
- Simons: Wie zich niet houdt aan akkoord, stapt eruit..
- Brunswijk: ABOP moet één van de cruciale posities krijgen..
- Nieuwbakken parlementariërs starten traject 2025-2030 vol g…..
- PL-parlementariërs zullen laten zien op wie zij hebben gest…..
- Weduwe Desi Bouterse beëdigd als parlementariër..
- Slavernijverleden (1): de actoren..
- Gekozen parlementariërs formeel toegelaten tot De Nationale…..
- Brunswijk beëdigd als lid DNA; nog geen duidelijkheid over …..
- POLITIEK THEATER..
- Ronnie Brunswijk beëdigd als DNA-lid..
- Mezydream, Yvano & Layonne Don-G brengen met ‘Maami’ zw…..
- Ronnie Brunswijk treedt toe tot nieuwe parlement..