“Het voelt als een eer en zegen wanneer de samenleving je tipt als een potentiële ministerskandidaat”, zegt ABOP-assembleelid Edgar Sampie in gesprek met Suriname suriname. Hij haast zich meteen toe te voegen dat het natuurlijk helemaal afhangt van het partijprogramma en de koers die het bestuur van de ABOP heeft uitgezet. “Als de partij besluit mij voor te dragen, zal ik beschikbaar zijn,” aldus Sampie.
Hij benadrukt dat de partij nog niet zover is met het voordragen van personen voor het invullen van eventuele posten. Wel maakt hij duidelijk dat er ook jonge partijleden zijn met de juiste competenties die voorgedragen kunnen worden.
Sampie vergelijkt de partij met een boom die volop vruchten draagt: “Mensen gooien geen stenen naar een boom die geen vruchten draagt. De ABOP heeft zich ontwikkeld tot een partij waar altijd rekening mee moet worden gehouden. Daarom stellen mensen zich terecht de vraag: ‘Waarom niet de ABOP?’”
Als ervaren politicus zegt hij goed te luisteren naar de signalen die vanuit de samenleving richting de partij worden gestuurd. “Wanneer er belangrijke besluiten genomen moeten worden, houden wij rekening met het algemeen belang.”
Hij verwijst ook naar de recente politieke ontwikkelingen waarbij de ABOP besloot geen kandidaat voor te dragen voor het vicepresidentschap, om te voorkomen dat de regering extra kosten zou maken door terug te moeten naar de Verenigde Volksvergadering (VVV).
“Het ging ons niet alleen om toetreden tot de coalitie, maar om als volwaardige partij deel uit te maken van het regeringsbeleid.” Sampie sluit af met een oproep tot samenwerking: “In saamhorigheid en broederschap moeten we werken aan stabiliteit in ons land.”
- Verdachte aangehouden voor schietincident aan de Parijsstra…..
- Dagblad Suriname..
- Column: A ten doro… fu lusu den privilege..
- Verkiezingsuitslag heeft nog geen juridische geldigheid..
- Actieprogramma voor pensioencrisis op tafel bij SBF..
- De Opkomst van Narcoterroristen in Colombia..
- FIFA’s $2 Billion Extravaganza Kicks Off With Just a …..
- SLM is Casas US$ 3 miljoen schuldig..
- ‘Bigi Boy’ wint tweede Dirty Boxing Championship..
- Wisse behoudt wereldtitel..
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt spro…..
- RAVAKSUR wenst uitgenodigd te worden door NDP voorzitter Je…..
- Politieactie Wilhelminastraat: 18 bromfietsen en 1 auto in …..
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man..
- 180 jaar Nederlandse boeren in Suriname: een grootse vierin…..
- Politie houdt schutter aan na schietpartij en beroving in P…..
- Coalitievorming een stoelendans om aan de macht te blijven..
- OM onderzoekt lek missives president: wie heeft gelekt?..
- Titelgevecht lonkt voor Bigi Boy na debuutsucces..
- Strafzaak tegen Kromosoeto en medeverdachten hervat..
- Koerschaos en coalitie-onzekerheid: een explosieve mix..