“Het voelt als een eer en zegen wanneer de samenleving je tipt als een potentiële ministerskandidaat”, zegt ABOP-assembleelid Edgar Sampie in gesprek met Suriname suriname. Hij haast zich meteen toe te voegen dat het natuurlijk helemaal afhangt van het partijprogramma en de koers die het bestuur van de ABOP heeft uitgezet. “Als de partij besluit mij voor te dragen, zal ik beschikbaar zijn,” aldus Sampie.
Hij benadrukt dat de partij nog niet zover is met het voordragen van personen voor het invullen van eventuele posten. Wel maakt hij duidelijk dat er ook jonge partijleden zijn met de juiste competenties die voorgedragen kunnen worden.
Sampie vergelijkt de partij met een boom die volop vruchten draagt: “Mensen gooien geen stenen naar een boom die geen vruchten draagt. De ABOP heeft zich ontwikkeld tot een partij waar altijd rekening mee moet worden gehouden. Daarom stellen mensen zich terecht de vraag: ‘Waarom niet de ABOP?’”
Als ervaren politicus zegt hij goed te luisteren naar de signalen die vanuit de samenleving richting de partij worden gestuurd. “Wanneer er belangrijke besluiten genomen moeten worden, houden wij rekening met het algemeen belang.”
Hij verwijst ook naar de recente politieke ontwikkelingen waarbij de ABOP besloot geen kandidaat voor te dragen voor het vicepresidentschap, om te voorkomen dat de regering extra kosten zou maken door terug te moeten naar de Verenigde Volksvergadering (VVV).
“Het ging ons niet alleen om toetreden tot de coalitie, maar om als volwaardige partij deel uit te maken van het regeringsbeleid.” Sampie sluit af met een oproep tot samenwerking: “In saamhorigheid en broederschap moeten we werken aan stabiliteit in ons land.”
- Jagesar: Geen belastingvoordelen voor Petronas en Paradise …..
- Politie houdt verdachte aan voor verduistering sieraden na …..
- Reactie op Tsang: Feiten verdraaien is geen leiderschap..
- OKB zal verkiezingen 2025 bindend verklaren..
- Sharon Balkaran: ‘We did it’..
- Volksgezondheid ondertekent overeenkomst voor digitale onde…..
- Toekomst Corantijnbrug onzeker door nasleep verkiezingen Su…..
- Cubaanse migratiestromen verschuiven: Guyana aantrekkelijk,…..
- Surinames Walker-1 bij wereldwijde top van olieboringen in …..
- John Brewster: ‘Mijn boek is bedoeld om de Surinamers wakke…..
- 160 poliklinieken op weg naar digitalisering..
- Vierde verdachte meldt zich in ripzaak Sun Parklaan..
- Verjaardagswens Venetiaan is dat Suriname stappen vooruit m…..
- Afreximbank lanceert $5 miljard fonds voor Suriname..
- Women in Agriculture beurs viert vrouwelijke kracht in land…..
- Digitale ondersteuning voor huisartsen: Volksgezondheid ver…..
- Israel verbergt zijn misdaden niet langer. In Gaza voert he…..
- Asabina benadrukt noodzaak tot eerlijke en effectieve belas…..
- Staatsolie sluit strategische deal met Petronas voor diepze…..
- Twee verdachten aangehouden in zaak Sunparklaan..
- Verschuiving naar ondiep water: Macaw-1 boorput zet Demerar…..