“Het voelt als een eer en zegen wanneer de samenleving je tipt als een potentiële ministerskandidaat”, zegt ABOP-assembleelid Edgar Sampie in gesprek met Suriname suriname. Hij haast zich meteen toe te voegen dat het natuurlijk helemaal afhangt van het partijprogramma en de koers die het bestuur van de ABOP heeft uitgezet. “Als de partij besluit mij voor te dragen, zal ik beschikbaar zijn,” aldus Sampie.
Hij benadrukt dat de partij nog niet zover is met het voordragen van personen voor het invullen van eventuele posten. Wel maakt hij duidelijk dat er ook jonge partijleden zijn met de juiste competenties die voorgedragen kunnen worden.
Sampie vergelijkt de partij met een boom die volop vruchten draagt: “Mensen gooien geen stenen naar een boom die geen vruchten draagt. De ABOP heeft zich ontwikkeld tot een partij waar altijd rekening mee moet worden gehouden. Daarom stellen mensen zich terecht de vraag: ‘Waarom niet de ABOP?’”
Als ervaren politicus zegt hij goed te luisteren naar de signalen die vanuit de samenleving richting de partij worden gestuurd. “Wanneer er belangrijke besluiten genomen moeten worden, houden wij rekening met het algemeen belang.”
Hij verwijst ook naar de recente politieke ontwikkelingen waarbij de ABOP besloot geen kandidaat voor te dragen voor het vicepresidentschap, om te voorkomen dat de regering extra kosten zou maken door terug te moeten naar de Verenigde Volksvergadering (VVV).
“Het ging ons niet alleen om toetreden tot de coalitie, maar om als volwaardige partij deel uit te maken van het regeringsbeleid.” Sampie sluit af met een oproep tot samenwerking: “In saamhorigheid en broederschap moeten we werken aan stabiliteit in ons land.”
- Suriname versterkt klimaatpartnerschappen op Expo Osaka 202…..
- Simons bevestigt: Brunswijk wordt vicevoorzitter DNA..
- Hooggerechtshof VS staat deportatie van migranten naar derd…..
- Amoksi handelt buiten bevorderingsregels om — korpsleiding …..
- Regeerakkoord definitief getekend door zes partijen; samenw…..
- Voor derde keer regeerakkoord getekend; zonder voorbehoud..
- Ketikoti prisiri voor vegetariërs en veganisten..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Breeveld: ‘Voorbehoud Brunswijk bij regeerakkoord is politi…..
- ‘Commewijne strategisch knooppunt voor nieuwe luchthaven en…..
- Suriname sluit zich aan bij mondiale alliantie voor bescher…..
- Persbericht Korps Politie Suriname n.a.v. bericht in de med…..
- Gezamenlijke verklaring aankomende coalitiepartijen inzake …..
- Staat vast: Brunswijk heeft regeerakkoord ondertekend..
- Silos: niets van Brunswijk verbaast mij..
- Fates Aligned: Een kleurrijke caleidoscoop van dromen, dram…..
- Ex-werknemer aangehouden voor verduistering van grote parti…..
- Breaking: Brunswijk zet alsnog handtekening onder regeerakk…..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord vanmiddag..
- Brunswijk tekent regeerakkoord alsnog..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord..