De directie van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VWA) en het managementteam hebben tijdens een voortgangsoverleg de balans opgemaakt van de programma’s Informatiesystemen voor Gezondheid (IS4H) en HEARTS. Behaalde resultaten, knelpunten en noodzakelijke vervolgstappen stonden centraal.
Het IS4H-programma, ondersteund door de Pan American Health Organization (PAHO) en de Inter-American Development Bank (IDB), richt zich op het ontwikkelen en verbeteren van digitale informatiesystemen in de gezondheidszorg. Door patiëntgegevens van huisartsen, laboratoria en apotheken digitaal te verzamelen en te beheren, wordt betrouwbare data beschikbaar voor wetenschappelijk onderbouwd beleid. Projectleider Richard Mendes presenteerde de twaalf programmacomponenten en wees op de noodzaak tot versnelling. Ook kondigde hij de vorming van een nieuw technisch team en bestuurlijke vertegenwoordiging aan.
Binnen IS4H maakt ook het HEARTS-initiatief deel uit, dat zich richt op het versterken van de eerstelijnszorg voor de preventie en behandeling van hart- en vaatziekten. Diverse klinieken doen nu al mee met gestandaardiseerde protocollen voor hypertensie en diabetes. Het doel: het verlagen van het sterfterisico aan niet-overdraagbare ziekten, dat in ons land momenteel 23 procent bedraagt tegenover 18 procent wereldwijd.
De presentaties van dr. Ritesh Dhanpat en dr. Aloysius Koendjbiharie benadrukten dat volledige implementatie via de RGD, Medische Zending en particuliere huisartsen kan leiden tot lagere zorgkosten en betere gezondheidsuitkomsten.
Tijdens het onderhoud met het ministerie van VWA is ook het belang onderstreept van een blijvende samenwerking tussen beleidsmakers, zorgverleners, technische experts en internationale partners om duurzame vooruitgang te waarborgen.
The post Samenwerking cruciaal voor gezondere toekomst ..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..