De directie van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VWA) en het managementteam hebben tijdens een voortgangsoverleg de balans opgemaakt van de programma’s Informatiesystemen voor Gezondheid (IS4H) en HEARTS. Behaalde resultaten, knelpunten en noodzakelijke vervolgstappen stonden centraal.
Het IS4H-programma, ondersteund door de Pan American Health Organization (PAHO) en de Inter-American Development Bank (IDB), richt zich op het ontwikkelen en verbeteren van digitale informatiesystemen in de gezondheidszorg. Door patiëntgegevens van huisartsen, laboratoria en apotheken digitaal te verzamelen en te beheren, wordt betrouwbare data beschikbaar voor wetenschappelijk onderbouwd beleid. Projectleider Richard Mendes presenteerde de twaalf programmacomponenten en wees op de noodzaak tot versnelling. Ook kondigde hij de vorming van een nieuw technisch team en bestuurlijke vertegenwoordiging aan.
Binnen IS4H maakt ook het HEARTS-initiatief deel uit, dat zich richt op het versterken van de eerstelijnszorg voor de preventie en behandeling van hart- en vaatziekten. Diverse klinieken doen nu al mee met gestandaardiseerde protocollen voor hypertensie en diabetes. Het doel: het verlagen van het sterfterisico aan niet-overdraagbare ziekten, dat in ons land momenteel 23 procent bedraagt tegenover 18 procent wereldwijd.
De presentaties van dr. Ritesh Dhanpat en dr. Aloysius Koendjbiharie benadrukten dat volledige implementatie via de RGD, Medische Zending en particuliere huisartsen kan leiden tot lagere zorgkosten en betere gezondheidsuitkomsten.
Tijdens het onderhoud met het ministerie van VWA is ook het belang onderstreept van een blijvende samenwerking tussen beleidsmakers, zorgverleners, technische experts en internationale partners om duurzame vooruitgang te waarborgen.
The post Samenwerking cruciaal voor gezondere toekomst ..
- 16-jarige belandt met auto in goot aan Monplaisirweg..
- Jeugdambassadeur Richard Pinas: ‘Nationaal Caricom Platform…..
- Ontvluchte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda weer achter s…..
- Stiefvader en collega aangehouden voor ontucht minderjarig …..
- Update: Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp….
- VOLK BLIJFT OM RAVAGE VRAGEN..
- Suriname sleept U15-Concacaf titel ongeslagen in de wacht..
- ARMOEDE IS GEEN VRIJBRIEF VOOR DIEFSTAL..
- Yaadgaar Orchestra op tournee door Nederland..
- NAAMLOOS EN GEZICHTLOOS..
- Bronto Somohardjo: “Suriname heeft ons nodig en wij hebben …..
- QUICK FIX, LAPWERK MET MILJARDEN..
- Schande..
- President en VP benadrukken eenheid bij viering 135 jaar Ja…..
- MINDER AMBTENAREN, HOUDEN ZO..
- Distributie schooltassen stichting Vrienden van Suriname ge…..
- President Simons ontdekt Kabinetten van de President in Nic…..
- SCHRIKBAREND LAGE EXAMENRESULTATEN..
- FinaBank houdt Financial Inclusion-sessies om financiële ge…..
- Baasaron roept op tot gezamenlijke inzet voor regionale ont…..
- Dalin Bakatia eerste LBO-leerling ooit geslaagd voor VH-exa…..