De salesman Aziz D. heeft samen met collega’s en een manager van een bedrijf ongeveer SRD 1 miljoen verduisterd. Een deel van het geld gebruikte hij om te gokken bij Suribet. Na enkele maanden geld van zijn werkgever te hebben verduisterd, kwam Aziz uiteindelijk tot inkeer en besloot zijn werkgever in te lichten.
Hij gaf aan dat hij een gokverslaving had en een schuld van SRD 130.000 bij een gokbedrijf had opgebouwd. Daarnaast bekende hij dat hij het geld uit rekeningbonnen van geleverde goederen had ontvangen, maar had vergokt.
De werkgever stelde daarop een intern onderzoek in en ontdekte dat hij voor SRD 1 miljoen was benadeeld. Aziz werd direct ontslagen en kreeg de kans om het verduisterde bedrag terug te betalen. Toen hij echter geen actie ondernam, deed zijn werkgever aangifte bij de politie.
Na zijn aanhouding bekende Aziz samen met de manager SRD 750.000 te hebben verduisterd. Hij gaf toe dat hij de helft van het geld zelf had ontvangen en grotendeels had vergokt. Daarnaast besteedde hij een deel aan voedsel, dat hij onder vrienden verdeelde.
Bij de kantonrechter legde Aziz een bekentenis af en verklaarde dat hij financiële problemen had, waardoor hij zich schuldig maakte aan het strafbare feit. Hij vroeg de rechter om een tweede kans en beloofde het verduisterde geld terug te betalen.
De kantonrechter veroordeelde Aziz tot een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met aftrek van de reeds ondergane hechtenis. Daarnaast kreeg hij een proeftijd van twee jaar en werd hij verplicht het verduisterde geld terug te betalen, bij gebreke waarvan hij nog twee maanden hechtenis zou moeten uitzitten. Aziz blijft na het horen van zijn straf nog enkele maanden gedetineerd.
- 6-jarig meisje verdrinkt in kinderbad..
- Agent op motorfiets overleden na aanrijding..
- Staatsolie-obligatie groot succes: bedrag overschreden met …..
- Agent laat leven na aanrijding..
- Politieagent overlijdt na tragische aanrijding..
- Nieuwe directeur voor Surinaamse Bankiersvereniging..
- Vacature Apothekersassistent..
- Van zot naar zotter..
- Staatsolie haalt ruim 211 miljoen US dollar meer op dan beo…..
- Van Dijk-Silos: Landvreugd moet van de kandidatenlijst..
- Kabinet laat onderzoek instellen naar voorval met journalis…..
- President Santokhi geeft DNV opdracht onderzoek incident me…..
- President geeft DNV opdracht onderzoek incident met journal…..
- Staatsolie haalt meer dan USD 515 miljoen op met uitgifte n…..
- President Santokhi laat incident met journalist onderzoeken…..
- Vrouw gaat IOC leiden..
- Sozavo werkt aan inhaalslag achterstanden sociale bijstand..
- Dharm Mungra aangewezen als lijsttrekker van De Nieuwe Leeu…..
- REOI – Supervision Housing Construction Reeberg..
- PVP: samenleving wint grandioos; Hof herstelt de rechtsstaa…..
- Restaurant Week Suriname 2025 biedt unieke eetervaringen in…..