De salesman Aziz D. heeft samen met collega’s en een manager van een bedrijf ongeveer SRD 1 miljoen verduisterd. Een deel van het geld gebruikte hij om te gokken bij Suribet. Na enkele maanden geld van zijn werkgever te hebben verduisterd, kwam Aziz uiteindelijk tot inkeer en besloot zijn werkgever in te lichten.
Hij gaf aan dat hij een gokverslaving had en een schuld van SRD 130.000 bij een gokbedrijf had opgebouwd. Daarnaast bekende hij dat hij het geld uit rekeningbonnen van geleverde goederen had ontvangen, maar had vergokt.
De werkgever stelde daarop een intern onderzoek in en ontdekte dat hij voor SRD 1 miljoen was benadeeld. Aziz werd direct ontslagen en kreeg de kans om het verduisterde bedrag terug te betalen. Toen hij echter geen actie ondernam, deed zijn werkgever aangifte bij de politie.
Na zijn aanhouding bekende Aziz samen met de manager SRD 750.000 te hebben verduisterd. Hij gaf toe dat hij de helft van het geld zelf had ontvangen en grotendeels had vergokt. Daarnaast besteedde hij een deel aan voedsel, dat hij onder vrienden verdeelde.
Bij de kantonrechter legde Aziz een bekentenis af en verklaarde dat hij financiële problemen had, waardoor hij zich schuldig maakte aan het strafbare feit. Hij vroeg de rechter om een tweede kans en beloofde het verduisterde geld terug te betalen.
De kantonrechter veroordeelde Aziz tot een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met aftrek van de reeds ondergane hechtenis. Daarnaast kreeg hij een proeftijd van twee jaar en werd hij verplicht het verduisterde geld terug te betalen, bij gebreke waarvan hij nog twee maanden hechtenis zou moeten uitzitten. Aziz blijft na het horen van zijn straf nog enkele maanden gedetineerd.
- 10-jarig meisje meegenomen door volwassen man; alerte kinde…..
- Corps Diplomatique en Internationale Organisaties geïnforme…..
- Poging verboden spullen cellenhuis in te gooien mislukt..
- PVP heeft geen kandidatenlijsten ingediend; geen verruiming…..
- ABC presenteert docu-serie voor de ondernemende Surinamer..
- Zesjarig meisje verdronken in zwembad..
- PVP ondanks rechterlijke toelating verkiezingen, weer afgew…..
- PVP dient geen kandidatenlijst in..
- EAG Airport opent nieuwe mogelijkheden voor Surinaamse luch…..
- Historische moment bij opening EAG internationale luchthave…..
- Finabank versterkt Raad van Commissarissen met herbenoeming…..
- Wim George Petri..
- Hakrinbank boekt winst en keert dividend uit..
- Simons: Wie op NDP en haar kandidaten scheldt heeft niets t…..
- NPS vult kandidatenlijst aan met Overloon en van Varsseveld..
- BEP gaat met opgeven hoofd de verkiezingen in..
- Straatnaam en concert voor componiste Majoie Hajary..
- Ir. Cyrill Bisoendat Ramkisor Msc...
- Foute kandidaten..
- NDP heeft kandidatenlijst alsnog kunnen indienen..
- Piet Wortel moet drie jaar de cel in..