Wie zoekt naar politieke eenheid, naar bestuurlijke consistentie en naar nakoming van regelgeving strikt conform de wet, hoeft niet verder te kijken dan naar de wetten over geldelijke voorzieningen. Onder een dun laagje vernis van dubbele salarissen, introduceerde lid Gajadien in De Nationale Assemblee wetgeving die de salarissen van de president, vicepresident, ministers en assembleeleden, tezamen met een reeks aan andere voorzieningen, behoorlijk omhoog trok. De geluiden vanuit de toenmalige oppositie, parlementair en buitenparlementair, waren dat een dergelijke aanslag op de staatskas meteen bij aantreden, aangepakt zou worden. Het land had het veel te moeilijk om eerst te denken aan de politici en bestuurders, die de verhogingen niet zo hard nodig hebben als de kwetsbaren in de samenleving. Terwijl De Nationale Assemblee inmiddels de eerste werkmaand ingaat, is weinig van die mooie belofte te merken.
De salarissen zijn de geldende en aanvaarde letter van de wet en men gaat weer over tot de orde van de dag. Ondanks het feit dat er honderden miljoenen Amerikaanse dollars aan schulden af te lossen zijn. Ondanks het feit dat de druk op de liquiditeit hoog is – zonder de IMF-balanssteun die een paar jaren lang verlichting bracht – en met een prijskaartje van SRD 1.6 miljard aan loonkosten in de maand waarin vakantiegeld uitbetaald moet worden, en waarbij nog eens SRD 30 miljoen aan feestelijkheden en plechtigheden gestrooid wordt om de nieuwe president in stijl het paleis binnen te laten treden.
Terwijl er geluiden opgaan dat de wetgeving op de operatietafel moet voor uitzonderingen voor bijvoorbeeld medisch specialisten, topkader bij parastatale bedrijven en voor docenten in het wetenschappelijke onderwijs, is er niemand die aangegeven heeft, te willen tornen aan de hoogte van de lonen, die een paar maanden geleden nog reden was voor zoveel kritiek. Net zo min is er een oud-oppositielid/huidig coalitielid dat het initiatief genomen heeft de verpleegsters, leerkrachten, politieagenten en brandweermannen,
The post SALARISVERHOGINGEN GELDIG ONDANKS BELOFTEN ..
- Stief opa veroordeeld voor verkrachten vijftienjarige klein…..
- Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af..
- Humus Medical Services: ‘medische zorg die past bij deze ti…..
- Suriname presenteert SDG-voortgang tijdens VN-top duurzame …..
- A20 mist een zetel vanwege een oneerlijk rekenmodel..
- R.P. schuldig aan brandstichting Henck Arronstraat..
- Wie heeft de macht werkelijk in handen?..
- Brunings brengt kennismakingsbezoek aan NMA..
- Jungle oriëntatiecursus Nationaal Leger en South Dakota Nat…..
- Lucia Wijker-Gangadin presenteert boek over Surinaamse Wint…..
- ABPRO-voorzitter: minister ROS moet ministerie niet maken t…..
- Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie v…..
- ‘Productie Krediet Fonds groeit zowel in bereik als impac…..
- Guyana beperkt buitenlandse leningen nu oliedollars binnens…..
- Minister Baasaron brengt kennismakingsbezoek aan dependance…..
- Veel bewolking met kans op wat regen..
- Parlement VS akkoord met bezuiniging publieke omroep en hul…..
- Anita Agnes Norine van der Heijden -Pinas (67) Leiden 16-7-…..
- Rita Carmen Caupain-Vlijter (78) Amsterdam 16-7-2025..
- VS en Venezuela ruilen gevangenen uit..
- Sancties tegen Albanese zijn illegaal en tonen verdere Amer…..