Het offshore olieproject GranMorgu voor de kust van Suriname, is volgens Gianluigi Della Rossa, Country Manager bij Saipem voor Suriname en Guyana, “feitelijk twee keer zo groot” als vergelijkbare projecten in de regio. Tijdens een panel op de Suriname Energy, Oil and Gas Summit (SEOGS 2025) gaf Della Rossa aan, dat het Italiaanse energiebedrijf zich voorbereidt op een substantiële bijdrage aan de lokale economie in de tweede fase van het project. De nadruk ligt daarbij vooral op logistiek en fabricage. “Alle projectmaterialen zullen vroeg of laat in Suriname samenkomen”, zei Della Rossa. Dat biedt volgens hem kansen voor lokale bedrijven en versterkt de binnenlandse waardeketens in de energiesector.
Saipem onderzoekt momenteel hoe subsea-structuren zoals pijpleidingen, verbindingsstukken en funderingsframes lokaal kunnen worden geproduceerd. Suriname wordt gezien als potentiële productielocatie vanwege het aanwezige technisch talent, dat met gerichte training verder ontwikkeld kan worden.
Pijplassen voor de offshore industrie vereist specifieke procedures. Saipem is van plan om lokale lassers op te leiden tot het niveau dat vereist is in internationale olie- en gasprojecten. De werkzaamheden worden stapsgewijs uitgerold. In eerste instantie zal het gaan om eenvoudigere onderdelen zoals jumpers en skids. Later kan de productie worden uitgebreid naar complexere onderzeese installaties, afhankelijk van de lokale voortgang.
Voor de offshore campagne, die gepland staat voor 2027 en 2028, werkt Saipem samen met TechnipFMC. Beide bedrijven voeren subsea-werkzaamheden uit in opdracht van TotalEnergies, dat samen met APA Corporation en Staatsolie het GranMorgu-project leidt. Het werkpakket omvat het ontwerp, de levering, aanleg en installatie van het zogenoemde SURF-pakket (Subsea Umbilicals, Risers and Flowlines).
The post Saipem zal voor Gran Morgu-project lokale lassers opleiden ..
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..
- Coalitie was vooraf op de hoogte van Brunswijks voorbehoud …..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijd…..
- Suriname schittert op National Day Expo 2025 Osaka..
- Elias hamert op brede maatschappelijke discussie over olies…..
- Reactie op: Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 3…..
- Natio is klaar voor het WK – nu de FIFA nog..
- Digitale ID wordt verplicht gesteld bij overheidsdiensten..
- Suriname in de schijnwerpers op ‘Caribbean Experience 2025’…..