Het offshore olieproject GranMorgu voor de kust van Suriname, is volgens Gianluigi Della Rossa, Country Manager bij Saipem voor Suriname en Guyana, “feitelijk twee keer zo groot” als vergelijkbare projecten in de regio. Tijdens een panel op de Suriname Energy, Oil and Gas Summit (SEOGS 2025) gaf Della Rossa aan, dat het Italiaanse energiebedrijf zich voorbereidt op een substantiële bijdrage aan de lokale economie in de tweede fase van het project. De nadruk ligt daarbij vooral op logistiek en fabricage. “Alle projectmaterialen zullen vroeg of laat in Suriname samenkomen”, zei Della Rossa. Dat biedt volgens hem kansen voor lokale bedrijven en versterkt de binnenlandse waardeketens in de energiesector.
Saipem onderzoekt momenteel hoe subsea-structuren zoals pijpleidingen, verbindingsstukken en funderingsframes lokaal kunnen worden geproduceerd. Suriname wordt gezien als potentiële productielocatie vanwege het aanwezige technisch talent, dat met gerichte training verder ontwikkeld kan worden.
Pijplassen voor de offshore industrie vereist specifieke procedures. Saipem is van plan om lokale lassers op te leiden tot het niveau dat vereist is in internationale olie- en gasprojecten. De werkzaamheden worden stapsgewijs uitgerold. In eerste instantie zal het gaan om eenvoudigere onderdelen zoals jumpers en skids. Later kan de productie worden uitgebreid naar complexere onderzeese installaties, afhankelijk van de lokale voortgang.
Voor de offshore campagne, die gepland staat voor 2027 en 2028, werkt Saipem samen met TechnipFMC. Beide bedrijven voeren subsea-werkzaamheden uit in opdracht van TotalEnergies, dat samen met APA Corporation en Staatsolie het GranMorgu-project leidt. Het werkpakket omvat het ontwerp, de levering, aanleg en installatie van het zogenoemde SURF-pakket (Subsea Umbilicals, Risers and Flowlines).
The post Saipem zal voor Gran Morgu-project lokale lassers opleiden ..
- Isaacs bij 130 jaar KPS: ‘Dat we nog niet zijn waar we moet…..
- Afreximbank: Suriname moet investeren in handel met Afrika..
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee ve…..
- Man breekt ruiten na verlies van bezittingen, politie grijp…..
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettow…..
- NCCR noteert landelijk slachtoffers van wateroverlast..
- Dertig jaar geëist voor moord en begraving van echtgenote..
- PAHO/WHO ondersteunt Suriname bij training Tabakswet-handha…..
- Man (66) overlijdt bij dodelijk verkeersongeval met vrachtw…..
- Brand aan de Mirandastraat..
- GOw2 heropent volledig gemoderniseerd tankstation aan Mahon…..
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand..
- Surinaamse Brouwerij trapt leerproject af: veerkrachtige je…..
- Zwaargewonde bij schietpartij in Paramaribo: gerichte afrek…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven li…..
- Weer brand in centrum Paramaribo..
- Swit Firi doorbreekt stilte met single en Nederland-tournee..
- 55-jarige man te Domburg dreigt woning buurvrouw in brand t…..
- Man slaat ramen gebouw stuk uit woede over verdwenen eigend…..
- Suriname vraagt OAS om steun voor inclusieve en veerkrachti…..
- Voorbereidingen in volle gang voor installatie nieuwe DNA-l…..