Het offshore olieproject GranMorgu voor de kust van Suriname, is volgens Gianluigi Della Rossa, Country Manager bij Saipem voor Suriname en Guyana, “feitelijk twee keer zo groot” als vergelijkbare projecten in de regio. Tijdens een panel op de Suriname Energy, Oil and Gas Summit (SEOGS 2025) gaf Della Rossa aan, dat het Italiaanse energiebedrijf zich voorbereidt op een substantiële bijdrage aan de lokale economie in de tweede fase van het project. De nadruk ligt daarbij vooral op logistiek en fabricage. “Alle projectmaterialen zullen vroeg of laat in Suriname samenkomen”, zei Della Rossa. Dat biedt volgens hem kansen voor lokale bedrijven en versterkt de binnenlandse waardeketens in de energiesector.
Saipem onderzoekt momenteel hoe subsea-structuren zoals pijpleidingen, verbindingsstukken en funderingsframes lokaal kunnen worden geproduceerd. Suriname wordt gezien als potentiële productielocatie vanwege het aanwezige technisch talent, dat met gerichte training verder ontwikkeld kan worden.
Pijplassen voor de offshore industrie vereist specifieke procedures. Saipem is van plan om lokale lassers op te leiden tot het niveau dat vereist is in internationale olie- en gasprojecten. De werkzaamheden worden stapsgewijs uitgerold. In eerste instantie zal het gaan om eenvoudigere onderdelen zoals jumpers en skids. Later kan de productie worden uitgebreid naar complexere onderzeese installaties, afhankelijk van de lokale voortgang.
Voor de offshore campagne, die gepland staat voor 2027 en 2028, werkt Saipem samen met TechnipFMC. Beide bedrijven voeren subsea-werkzaamheden uit in opdracht van TotalEnergies, dat samen met APA Corporation en Staatsolie het GranMorgu-project leidt. Het werkpakket omvat het ontwerp, de levering, aanleg en installatie van het zogenoemde SURF-pakket (Subsea Umbilicals, Risers and Flowlines).
The post Saipem zal voor Gran Morgu-project lokale lassers opleiden ..
- Militairen beschuldigd van diefstal middels geweld..
- Advocaat Essed: tonen van stembiljet in DNA geen groot issu…..
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen..
- 169 Bloeddonoren gedecoreerd voor ‘stille heldendaad’..
- BPBS-voorzitter: “Nieuwe regering geen garantie voor verand…..
- Readytex Art Gallery presenteert ‘Waka Tjopu: Echoes of a m…..
- Regering versterkt zorg, onderwijs en veiligheid..
- ICT Summit 2025 moet digitale vooruitgang in Suriname stimu…..
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag..
- OM eist 7 jaar celstraf voor voorbereidingen drugstransport…..
- Trump krijgt ‘Big Beautiful Bill’ door het Huis, ondanks ve…..
- Finette Ursula Arrias (86) Amsterdam 29-6-2025..
- Carmen selita Sant (65) Paramaribo 1-7-2025..
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert..
- Verdachte aangehouden voor diefstal aluminium stellages..
- Advocaat Serena Essed: Brunswijk is nog steeds vicepresiden…..
- 249ste onafhankelijkheidsdag VS in Suriname gevierd..
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valk…..
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutione…..
- Leo Brunswijk: politieke partijen zagen ABOP als grootste b…..
- Santokhi, pe a moni de? (1)..