NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte heeft tijdens de NAVO-top opmerkelijke woorden gesproken over president Donald Trump. In een toespraak prees Rutte de Amerikaanse president als een ‘man van vrede’, refererend aan diens recente militaire optreden tegen Iran en de daaropvolgende wapenstilstand met Israël.
Volgens Rutte heeft Trump met de Amerikaanse bombardementen “beslissende actie” getoond. “Het feit dat je nu de wapenstilstand voor elkaar krijgt tussen Israël en Iran, daarvoor wil ik je complimenteren. Ik denk dat het belangrijk is voor de hele wereld,” zei Rutte in aanwezigheid van andere NAVO-leiders. Trump antwoordde kort: “Dank je.”
De opmerkingen van Rutte zorgen internationaal voor verdeeldheid. Critici wijzen erop dat de Amerikaanse aanval op Iraanse doelen het internationaal recht zou hebben geschonden. Hoewel de wapenstilstand inmiddels formeel van kracht is, blijven spanningen oplopen. Israël en Iran beschuldigen elkaar wederzijds van het schenden van het bestand.
De NAVO-top in Den Haag staat grotendeels in het teken van de spanningen in het Midden-Oosten, de militaire strategie van het bondgenootschap, en de herpositionering van de Verenigde Staten onder Trump.
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..
- Reactie op: ‘Niet de regering, maar DNA…’..
- Toekomstmogelijkheden centraal op onderwijs- en beroepenbeu…..
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering..
- Personeel TCT zegt vertrouwen in directie op..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor hu…..
- OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te inve…..
- Ex-minister Ramdin vindt kritiek op Xaviera Jessurun ontere…..
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..