NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte heeft tijdens de NAVO-top opmerkelijke woorden gesproken over president Donald Trump. In een toespraak prees Rutte de Amerikaanse president als een ‘man van vrede’, refererend aan diens recente militaire optreden tegen Iran en de daaropvolgende wapenstilstand met Israël.
Volgens Rutte heeft Trump met de Amerikaanse bombardementen “beslissende actie” getoond. “Het feit dat je nu de wapenstilstand voor elkaar krijgt tussen Israël en Iran, daarvoor wil ik je complimenteren. Ik denk dat het belangrijk is voor de hele wereld,” zei Rutte in aanwezigheid van andere NAVO-leiders. Trump antwoordde kort: “Dank je.”
De opmerkingen van Rutte zorgen internationaal voor verdeeldheid. Critici wijzen erop dat de Amerikaanse aanval op Iraanse doelen het internationaal recht zou hebben geschonden. Hoewel de wapenstilstand inmiddels formeel van kracht is, blijven spanningen oplopen. Israël en Iran beschuldigen elkaar wederzijds van het schenden van het bestand.
De NAVO-top in Den Haag staat grotendeels in het teken van de spanningen in het Midden-Oosten, de militaire strategie van het bondgenootschap, en de herpositionering van de Verenigde Staten onder Trump.
- Het blijft onweren in de middag..
- Technische storing Diakonessenhuis opgeheven..
- TV-serie Huize Anton: De Surinaamse serie die ons hart stal…..
- Nieuwe baas van de Britse geheime dienst blijkt kleindochte…..
- Arno Erwin Groeneveld (70) Amsterdam 25-6-2025..
- ‘Hey Daddy’: Hoe wereldleiders Trump’s ego stre…..
- Laatste boodschap Marinus Bee als voorzitter van De Nationa…..
- Moordverdachte sloeg slachtoffer met tas om vermeende seksu…..
- Suriname heeft per vandaag nieuw parlement..
- Learning for Life gemeenschapsproject voor horecasector..
- Afscheidswoorden voorzitter Assemblee Marinus Bee..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend voorzitter van De Nat…..
- Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskand…..
- Braderie Wit Santi brengt ondernemende vrouwen samen op 1 j…..
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang..
- Rabindre Parmessar nu fungerend voorzitter van DNA..
- 130 jaar KPS: van de samenleving, in de samenleving en voor…..
- Explosie door lekkende gascilinder zet houten woning in lic…..
- LEERKRACHTEN ZIJN AL DECENNIA BEDELAARS..
- POLITIEKE WIL EN SKALIANS..
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore…..