Ruth Wijdenbosch, voormalig vicevoorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), spreekt van een opmerkelijke koerswijziging binnen de Nationale Partij Suriname (NPS). De partij, die decennialang deel uitmaakte van het Nieuw Front en nauwe banden had met de VHP, is sinds de verkiezingen van 2020 in een totaal andere politieke constellatie terechtgekomen.
Volgens Wijdenbosch voelde de behandeling van de partij binnen de regering-Santokhi niet altijd correct aan. Nu kiest de NPS ervoor om met de NDP in coalitie samen te werken — een politieke alliantie die velen enkele jaren geleden nog voor onmogelijk hielden. “Voor wie de geschiedenis kent, is dat een grote ommekeer,” stelt Wijdenbosch. Toch wil zij het verleden niet als belemmering zien voor de keuzes van vandaag. “De politieke realiteit is dynamisch. We moeten verder kijken dan historische tegenstellingen en beoordelen op de inhoud en inzet van dit moment.”
Ruth Wijdenbosch. Foto: Suriname suriname
In gesprek met ABC waarschuwt ze echter voor kritiekloze acceptatie. “Elke partij, ook de NPS, moet onder het vergrootglas blijven liggen. Macht mag nooit vanzelfsprekend worden.”
Met het oog op de komende vergadering van De Nationale Assemblee, waarin naar verwachting Jennifer Geerlings-Simons en Gregory Rusland respectievelijk tot president en vicepresident zullen worden gekozen, verwacht Wijdenbosch weinig spektakel. “Het zal een korte zitting zijn. Zonder tegenkandidaten is de procedure helder.”
Wijdenbosch roept echter op tot waakzaamheid en evaluatie, en onderstreept dat politieke verzoening niet hetzelfde is als politieke vergetelheid.
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..
- VES blijft economie kritisch volgen bij volgende regeringsb…..
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..