De best geïnformeerde en meest invloedrijke politicus van Suriname, Asiskumar Gajadien, heeft bewijsstukken aangeleverd bij de president, dat de ministers Landvreugd, Vorswijk en Ramsaran, verantwoordelijkheid dragen voor gronduitgifte aan een stichting van thans minister Landvreugd. Ter Kabinet van de President zijn procedurele fouten gemaakt. ‘Er wordt gekeken naar politieke rust in de coalitie’, luidt de dooddoener. De 2025 versie van Venetiaans ‘blinde muren’ en Bouterses ‘zand erover’.
Deze angsthazerij komt op een moment dat de VHP de ondersteuning van ABOP helemaal nergens meer voor nodig heeft. Het budget van het lopend boekjaar is aangenomen. Vergaderquorum in De Nationale Assemblee kan zelfstandig of met gedoogsteun bereikt worden. Er is zelfs een vereiste meerderheid te formeren, voor het afzetten van de vicepresident.
En het is deze exacte rust van de zachte heelmeesters, die maakt dat deze leider van de VHP, ongeschikt is om de ‘hervorming’ in de naam van de partij, ooit te realiseren. Deze balkon-met-Bouterse mentaliteit bracht de zachte landing. Deze vrede met corruptiementaliteit laat de dossiers Sabaku en PanAm in de doofpot achter. Dit ontzag voor partijpolitieke collegialiteit maakt dat handlangers en uitvoerders zoals Hausil en Hew A Kee, moeten wegrotten, terwijl de NDP-kopstukken die zich verrijkt hebben in helikopters, campagne voeren en blijven profiteren van toerismedollars op een steenworp afstand van het Presidentieel Paleis.
Handhaving van de gevestigde orde en de nestelende parasieten zal het erfgoed zijn dat deze president achterlaat. Zelfs in blessuretijd en jegens de invallers in zijn kabinet, durft hij niet in landsbelang een voorbeeld te stellen over de gevolgen van machtsmisbruik, onzorgvuldigheid en zelfverrijking.
Hoeveel integriteit zal er voor politieke rust ingeleverd worden, als het niet meer om hectaren gaat, maar om oliemiljarden? Het land is niet in 4 miljard dollar aan schulden beland vanwege onrust tijdens Bouterse en Hoefdraad, maar vanwege dezelfde rust die Santokhi als oppositieleider heilig was, want bij de gelegenheid die regering weg te jagen, bij succesvolle protestacties, heeft hij niet de wil of moed getoond, vervroegde verkiezingen af te dwingen, maar gewacht tot 2020. In de tussentijd zat hij nog na de Krijgsraad-veroordeling, persoonlijk te overleggen met Bouterse.
Bij de keuze tussen integriteit en politieke rust zal Santokhi altijd politieke rust kiezen. En die voorspelbaarheid maakt ons land een eenvoudige prooi voor politici die zich willen verrijken en genoeg doen aan wat bij de gemeenschap thuis hoort. Als Santokhi met 20 zetels en een VVV-meerderheid de onrust van correctie geschuwd heeft, waarom zou hij met minder politiek draagvlak na 25 mei, wel de inkomsten in goede banen kunnen leiden? Als politieke rust het altaar is, zal integriteit altijd het offer zijn. De vragen dringen zich op, hoe Santokhi om zou zijn gegaan met een Gilds, een Albiux, een Balesar of een Hoefdraad. En met nieuwe coalities en GranMorgu aan de horizon, welk lomp beest naar Bethlehem sjokt, op zoek naar wat rust.
The post RUSTIG, NIET INTEGER ..
- Slijterij Commissaris Weythingweg beroofd van SRD 7 ton..
- Na aandringen vicepresident: Santokhi laat brandstofleverin…..
- SEOB: Al 62,6 procent van IMF-programma uitgevoerd..
- EBS: “Maak het uit of het gaat uit”..
- Roofoverval na opzettelijke aanrijding nabij Coropinabrug..
- Cubaanse migranten in Suriname: Goed georganiseerd en onder…..
- Bronto Somohardjo dient strafklacht in bij pg over Blauwe M…..
- Man in politiecel wegens illegaal wapenbezit..
- Victorie verslaat koploper Sudhar in thriller..
- Vrouw met schotwond afgezet bij SEH..
- Adhin vrijgesproken..
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..