NPS-voorzitter Gregory Rusland houdt de kaarten nog tegen de borst, maar spreekt duidelijke taal: pas na de uitslagen van vanavond wordt het vervolgtraject besproken. Volgens hem is het nu aan het volk om te bepalen hoe het politieke speelveld eruit zal zien.
ADVERTENTIE
“Als er vooraf wordt gezegd dat je niet met die of die mag samenwerken, dan zeg ik: geef ons dan die 34 zetels. Maar we weten dat dat onder Surinaamse omstandigheden niet realistisch is,” aldus Rusland tegenover de media. “Vanavond gaan de knikkers tellen. Daarna praten we verder en zullen we mededelingen doen.”
De partijleider benadrukt dat de NPS, ook bij een absolute meerderheid, inclusiviteit centraal stelt. “Zelfs al zou de NPS 34 zetels behalen, dan nog wordt elke Surinamer betrokken. We gaan voor de versterking van instituten die van belang zijn voor de ontwikkeling van het land.”
Rusland wijst vriendjespolitiek resoluut af. “Waarom zouden we ons afzonderen en focussen op ‘friends and family’, terwijl dit land ruimte biedt voor iedere burger, ongeacht afkomst of godsdienst? Elke etnische groep hoort erbij.”
Hoewel hij normaliter geen beloften doet, stelt de NPS-leider dat zelfs personen uit andere politieke partijen zullen worden betrokken als zij capabel zijn en een bijdrage kunnen leveren. “Het gaat om all hands on deck. Het belang van Suriname staat voorop. Alle Surinamers moeten kunnen profiteren fu a gudu fu a kondre disi.”
Rusland sluit af met een gedurfde voorspelling: “Vanavond gaan we de mensen verrassen. De NPS wordt de grootste partij.”
- Fouten NDP op RR-stembiljetten in Albina; geen stroom stemb…..
- Bousaid stemt op de minst slechte politieke partij..
- Verkiezingsopkomst passeert de 100.000 stemmers..
- Parmessar rekent op meer dan 20 zetels voor de NDP..
- Suriname stemt: First voters Botopasi grappen over stembusg…..
- Suriname stemt: Rusland belooft: ‘Wij gaan ook mensen van a…..
- Bee: “Vandaag mijn democratische plicht vervuld”..
- Opkomstpercentage rond 24 procent: ruim 97.000 kiezers hebb…..
- Ingrid Bouterse brengt haar stem uit: “We willen deze verki…..
- EEN GLIBBERIG MODDERGEVECHT VAN EEN COALITIE ZONDER COHESIE..
- Eerst werken, dan naar de stembus..
- Vlotte stembusgang in Commewijne..
- Santokhi: dat we gaan winnen is een feit..
- Landelijke verkiezingsopkomst nu op 20% – meer dan 80.000 h…..
- Stroomuitval en onweer vertragen stemproces in binnenland..
- Stembusgang in het binnenland kent veel problemen..
- Santokhi: Ons team is klaar om te onderhandelen voor nieuwe…..
- ‘Waar moet ik stemmen?’ – Partijteams helpen zo…..
- Bee: ‘nu is het onze tijd’..
- Suriname stemt: President en first lady voldoen burgerplich…..
- President Santokhi: “Ik ga winnen, dat is een feit”..