Vicepresident Gregory Rusland noemt het afpakken van grond die toebehoorde aan een familie en het uitgeven daarvan aan anderen een zeer kwalijke zaak. De vicepresident stelt dat er een grondig onderzoek moet komen en dat de overheid moet bekijken hoe deze fout kan worden gecorrigeerd.
De bewindsman zei in het praatprogramma Tak’Kon Mit’ Mi via GOV TV dat hij al geruime tijd problemen heeft met het gronduitgiftebeleid. In dit geval gaat het om een familie die in de jaren zeventig een stuk grond had gekocht. Na het overlijden van de vader bleek dat de grond was verkaveld, omdat het recht op grondhuur was vervallen. De familie had nog aangegeven dat zij de zaken in orde had gemaakt, maar toen bleek de grond al een andere bestemming te hebben gekregen.
Rusland stelt dat de stichtingen die in aanmerking zijn gekomen voor delen van het perceel, in feite allemaal fictief zijn. Volgens hem gaat het om één persoon die verschillende namen heeft bedacht om stichtingen op te zetten en zo de beschikking heeft gekregen over de grond. De vicepresident benadrukt dat dit soort zaken zich vaker hebben voorgedaan en dat het tijd is om de wettelijke regels aan te scherpen.
Ook vindt hij dat de mentaliteit van de mensen binnen het systeem moet veranderen, zodat er geen misbruik wordt gemaakt van deze mogelijkheden. “Goede wil alleen is niet voldoende als dit soort zaken zich blijven herhalen,” aldus Rusland.
- Lions Club Para huldigt best geslaagden in district Para.
- Bolsonaro: “Geen bewijs voor vermeende staatsgreep”..
- Infosessie ‘Opvoeden met liefde’ voor bewoners Para..
- 28 kilo marihuana aangetroffen in voertuig bij controlepost…..
- Politie vindt lijk in verre staat van ontbinding bij Ornami…..
- Schietpartij in Ecuador: zeven doden in poolhal..
- “Mijn vrienden werden voor mijn ogen doodgereden – en ik ve….
- Wereldnieuws – Headlines..
- Seniorenburger in kritieke toestand na aanrijding met lijnb….
- Diefstal meerdere koeien door politie Henar opgelost.
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen te vuilstor….
- Politie Henar lost diefstal van meerdere koeien op; twee ve….
- Motorrijder van politie gewond bij aanrijding in Lelydorp.
- Administratie departementen en gronduitgifte worden geëvalu…..
- President Geerlings-Simons: ‘Binnen drie jaar voldoende en …..
- Pers niet altijd goed bejegend door KPS..
- Stembureaupersoneel niet te spreken over uitblijven van bet….
- SCENARIO’S..
- President Simons: “We rijden op levensgevaarlijke wegen…..
- Piloten in strafzaak drugsvliegtuig: ‘We zijn onschuldig…..
- Ministerie van EZ houdt geslaagde ondernemerschap training ….