Vicepresident-elect Gregory Rusland benadrukt dat de komende regeerperiode gekenmerkt zal worden door zwaar en gezamenlijk werk. In een interview met de pers zegt hij dat er een duidelijke commitment is tussen de coalitiepartijen om als eenheid op te treden, maar dat dit ook van de samenleving wordt verwacht. “Verbetering zal alleen mogelijk zijn als iedereen meedoet,” aldus Rusland. “Niet alleen de regering, ook burgers en maatschappelijke organisaties moeten hun bijdrage leveren.”
De financiële situatie van het land is volgens Rusland het eerste en meest urgente aandachtspunt. “Veel problemen zijn gekoppeld aan de economische toestand. Pas als we het land in rustiger vaarwater brengen, ontstaat er ruimte voor investeringen in zaken als onderwijs, gezondheidszorg en veiligheid.”
Hij stelt de vraag centraal: hoe gaan we om met de situatie die we aantreffen? “Welke financiële middelen zijn beschikbaar en wat is de realiteit van de schuldenlast? Dat moet duidelijk worden zodra de regering aantreedt.”
Rusland benadrukt dat de pijn van noodzakelijke hervormingen en bezuinigingen gelijk verdeeld moet worden. “Als we zeggen dat de buikriem strakker moet, dan geldt dat voor iedereen. Dat is wat ik bedoel met sober beleid.”
Tegelijkertijd hoopt hij dat de nieuwe regering alternatieve financieringsbronnen zal kunnen aanboren, bijvoorbeeld door het vrijkomen van oliegelden, om bestaande schulden te verlichten en investeringen mogelijk te maken.
Rusland erkent dat er in de afgelopen jaren veel is blijven liggen. “De samenleving kampt met achterstanden op meerdere gebieden. We moeten een inhaalslag maken om het land vooruit te helpen. En dat vergt niet alleen visie, maar ook vastberadenheid en samenwerking.”
- Santokhi stelt toetreding tot DNA uit: “Voorkomen van stuur…..
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld..
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige ve…..
- DNA-voorzitter Adhin: “ons volk heeft oplossing nodig, geen…..
- In verkrachtingszaak: Advocaat Algoe pleit voor vrijspraak …..
- Adhin wil daadkrachtig parlement: “Elke leiding drukte haar…..
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op..
- Column: Borrelpraat no. 878..
- Santokhi en Simons benadrukken rust en samenwerking in demo…..
- Marica en Noughiënt bepalend in eerste finalewinst De Arend…..
- Open dagen IOL moeten tekort aan leerkrachten helpen opvang…..
- President Santokhi spreekt met NDP-voorzitter over vreedzam…..
- Taxichauffeur verdacht van verkrachten klant: ‘Waarom doe j…..
- Santokhi en Simons voeren overleg over democratische transi…..
- Santokhi spreekt Simons op kabinet: soepele transitie beloo…..
- Auteur Misiekaba wil kinderen inspireren met levenslessen u…..
- INCROWD..
- KOTI WAN KETI..
- Man beschoten bij gewapende goudroof in Brokopondo..
- Moeder trots op dochter Tyairah na winnen Misi Keti Koti 20…..
- Potentiële uitbraak van infectieziekten in Rahemal & om…..