Ondanks een kritische uitlating van oud-president Ronald Venetiaan via Radio ABC, waarin hij zijn afkeuring uitsprak over het ondertekenen van een intentieverklaring met de NDP, reageert NPS-voorzitter Gregory Rusland nuchter. Hij riep alle partijleden op om respectvol en correct te blijven in hun bejegening van Venetiaan.
Rusland zegt het interview met Venetiaan te hebben beluisterd, waarin de oud-president aangaf dat samenwerking met NDP-voorzitter Jennifer Simons voor hem ondenkbaar is, aangezien zij destijds medeverantwoordelijk was voor het tot stand komen van de amnestiewet voor Desi Bouterse.
De NPS-voorzitter benadrukt dat er slechts sprake is van een intentieverklaring en nog geen formele samenwerking. “Er moeten nog vele stappen worden gezet,” aldus Rusland. Hij stelt dat de beslissing om te tekenen niet eenzijdig is genomen, maar in overeenstemming met de statuten van de partij en na overleg met de structuren.
In gesprek met SUN Web TV verklaarde Rusland dat hij zich houdt aan wat binnen de structuren van de partij wordt besloten. Hij begrijpt dat er altijd leden zullen zijn die het met bepaalde besluiten oneens zijn, maar ziet dat als een gezonde ontwikkeling: “Meningsverschillen houden de partij scherp.” De inhoud van de gesprekken met andere partijen zal verder worden uitgewerkt en opnieuw besproken met de structuren, waarna een definitief besluit zal worden genomen over de verdere koers van de NPS.
Over de moeizame relatie met de VHP zegt Rusland dat hij persoonlijk geen problemen heeft met de partij of haar leden. De frustratie binnen de NPS richt zich volgens hem vooral op de manier waarop de partij tijdens de afgelopen regeerperiode is behandeld. Hij gaf aan dat de VHP op de avond van de verkiezingen een samenwerking voorstelde met Chan Santokhi als presidentskandidaat en Ronnie Brunswijk als vicepresidentskandidaat. Volgens Rusland zou de NPS daarmee opnieuw toetreden tot een constellatie die eerder al niet heeft gefunctioneerd. Ook dit punt is voorgelegd aan de structuren van de partij.
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..
- 28-jarige man rijdt in op dief; bestuurder in verzekering g…..
- Partijen zonder zetels hadden ook bij een samenwerking geen…..
- Moira Morroy’s Movement Studio brengt leerlingenvoorstellin…..
- Na Ashwin Ramcharan zegt ook Gerard Spong: Simons ongeschik…..
- Het volk heeft niet gesproken – het is verdeeld en ve…..
- Een fragiele aanstaande coalitie en een gemiste kans voor h…..
- NDP blijft grootste volgens voorlopige telling..
- Bromfietser op slag dood na aanrijding met mast in Saramacc…..
- 3000 jaar oude Mayastad ontdekt in Noord-Guatemala..
- PSA-aanvragen vanaf 9 juni uitsluitend via nieuwe website..
- VHP-Nederland waarschuwt voor terugval in oude politieke pa…..
- Ophaalactie van achterstallig vuil in Para start vandaag..