Tijdens een spoedcongres van de Nationale Partij Suriname (NPS) gisteren, zijn de financiële en secretariële verslagen goedgekeurd. Partijvoorzitter Gregory Rusland benadrukte in zijn toespraak, dat de NPS na de verkiezingen van 25 mei, een niet te negeren factor zal zijn. ‘’Op dit moment staat een mogelijke samenwerking met andere partijen niet ter discussie; de focus ligt volledig op het behalen van zoveel mogelijk zetels’’, aldus Rusland. Hij onderstreepte dat de keuze van het volk altijd gerespecteerd moet worden.
De NPS-voorzitter uitte zijn ontevredenheid over de manier waarop de VHP de NPS na 2020 heeft behandeld. Rusland zei dat de NPS altijd respectvol is omgegaan met samenwerkingspartners, ongeacht hun grootte, maar dat de VHP de NPS niet correct heeft bejegend. Hoewel er in het veld vragen worden gesteld over toekomstige allianties, vindt Rusland dat dit nu niet relevant is. ‘’Het belangrijkste is, electorale winst te boeken.‘’
Volgens Rusland is de NPS het doelwit van toenemende aanvallen en verwacht hij dat deze in de aanloop naar de verkiezingen, toe zullen nemen. Hij wees op een recente uitspraak van president en VHP-voorzitter Chandrikapersad Santokhi, waarin werd gesuggereerd dat partijen met het woord ‘nationale’ in hun naam, een racistische inslag hebben. Omdat de NPS ook het woord ‘nationale’ in haar naam draagt, beschouwt Rusland de opmerking als ongepast. Hij stelde dat etniciteit een grotere rol speelt in de hedendaagse politiek dan ten tijde van de onafhankelijkheid.
Rusland weerlegde beschuldigingen dat de NPS een racistische partij zou zijn en riep critici op eerst naar zichzelf te kijken. Hij waarschuwde voor het oproepen van ‘’boze geesten‘’ die men niet kan bezweren en maakte een vergelijking met het concept van ‘bromki dyari’. ‘’Hoewel sommigen naar buiten toe eenheid uitstralen, zou er binnenshuis slechts één dominante etnische groep zijn.‘’ Rusland stelde dat de NPS zich op 25 mei zal uitspreken tegen etnisch en racistisch beleid.
-door Orsilia Dinge-
The post Rusland: ‘NPS zal na 25 mei niet te negeren zijn’ ..
- Merlyn Brank (62) Amsterdam 19-1-2025..
- Guno Marlon Brewster (65) Paramaribo 19-1-2025..
- Rusland blijft erbij: ‘OKB is buiten haar boekje gegaan…..
- Kans op matige tot zware onweersbuien..
- “Drill baby Drill”: wat Suriname gaat voelen van de oliepol…..
- Cubaanse ambassade: “Cuba zal winnen ondanks de imperialist…..
- Kerdijk begrijpt late verontwaardiging over salarissen niet..
- Twee uit twee eersteklassers Condor..
- Column: Bodemloze put?..
- Gerold Sewcharan: De NPS heeft rechtzaak tegen het OKB niet…..
- Waterniveau Van Blommesteinstuwmeer naar historisch laag pe…..
- Somohardjo ontkent puinhoop op Binnenlandse Zaken..
- Gajadien: Vp doet onnodige uitspraken over noodtoestand..
- Onthulling tijdens zedenzaak voorganger C.L.: ‘Vicepresiden…..
- *Voetbal uitslagen van 22 januari 2025**..
- Roy Khemradj overhandigt biografie over Frank Essed aan pre…..
- Deel aannemers Vuilophaal ontvangt achterstallige betaling..
- President ontvangt exemplaar biografie Frank Essed..
- Ramandhin zegt dat beschuldigingen van Abdoel niet waar zij…..
- Personeelsbond SBB springt in de bres voor algemeen directe…..
- Ondernemer mishandeld en beroofd van SRD 380.000..