Tijdens de slotmassameeting van de Nationale Partij Suriname (NPS) riepen verschillende sprekers op tot verantwoord leiderschap en bewust stemgedrag in aanloop naar de verkiezingen van zondag 25 mei. De bijeenkomst had tot doel de samenleving wakker te schudden en te mobiliseren voor haar democratische plicht.
ADVERTENTIE
Glenda Heikerk blikte in haar toespraak terug op het beleid van eerdere NPS-regeringen. “We konden bouwen naar onze gelieven; elke regeerperiode werd gekenmerkt door prudent beleid,” stelde Heikerk. Zij bestempelde de afgelopen vijftien jaar als “funest” voor het land en wees erop dat basisvoorzieningen vroeger tegen lagere prijzen beschikbaar waren.
Rajen Bishar benadrukte het groeiende armoedevraagstuk in Suriname. Als zoon van een landbouwer sprak hij over het doorzettingsvermogen van zijn ouders. “Ik ben nooit gestopt met hopen dat het beter zal worden,” zei hij. Bishar stelde dat corruptie en het gevoel van verwaarlozing bij grote delen van de bevolking dringend om verandering vragen.
Diana Pokie riep op tot het omarmen van een Nyun Pasi en gaf aan dat de NPS een heldere toekomstvisie heeft. “Deze massameeting is niet voor het plezier georganiseerd, maar om de gemeenschap te mobiliseren,” aldus Pokie. Ze benadrukte het belang van de verkiezingsdag: “Er zijn twee sleutels — één die ons bevrijdt, en één die ons dieper in de problemen brengt.” Volgens haar is verantwoordelijk leiderschap essentieel: “Leiders moeten niet handelen alsof ze onaantastbaar zijn. Het volk heeft hen gekozen en het volk kan hen ook weer wegstemmen.”
Partijvoorzitter Gregory Rusland legde nadruk op de noodzaak van naleving van de wet in deze verkiezingsperiode. In reactie op de deelname van president Chan Santokhi aan een talkshow tijdens de rustperiode, verklaarde Rusland dat de NPS zich strikt aan de regels houdt en geen propaganda zal voeren in de twee dagen voorafgaand aan de verkiezing. “De NPS respecteert de democratische spelregels.”
Rusland stelde dat het doel van de NPS niet is om de grootste partij te worden omwille van het ‘grootst zijn’, maar vanwege haar bewezen traditie van goed bestuur. “De partij heeft in haar 79-jarig bestaan Suriname meermaals uit moeilijke situaties geholpen. Tijdens NPS-regeringen was de economie aantoonbaar stabiel,” aldus de voorzitter.
Tot slot deed Rusland een oproep aan de kiezers om kritisch naar het verleden van de verschillende partijen te kijken. Hij wees erop dat tussen de tien en twaalf zetels afhangen van zwevende kiezers en riep deze groep op om hun stem bewust uit te brengen. “Iedereen heeft een rol in de toekomst van Suriname.”
- 38 gecontroleerde voertuigen te De Nieuwe Grond hadden met …..
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek..
- NPS reageert op beschuldigingen over onder andere zeegrens..
- Promotieonderzoek legt verband tussen mishandeling en ontwi…..
- Opnieuw chaos bij Esther Stichting: bewoners aan hun lot ov…..
- President Santokhi opent 45e Lions District Convention in S…..
- Artiesten moeten first time voters aanmoedigen te gaan stem…..
- Black voert vrouw van collega onder valse voorwendsels weg..
- Burgers kleden zich ten onrechte als militair – OPTSU eist …..
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet vers…..
- Werknemersbond en Security Alliance liggen met elkaar overh…..
- Misvattingen rond het presidentskandidaatschap binnen de ND…..
- DA’91: ‘Onderwijs sleutel tot ontwikkeling Suriname’..
- Verontrustend en afkeurenswaardig: OPTSU-propagandist aange…..
- Kabinet Santokhi heeft financiële val gelegd voor volgende …..
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..
- ABOP sluit samenwerking met geen enkele partij uit..
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verank…..
- Drukproces definitieve RR-stembiljetten gestart..