De Nationale Partij Suriname (NPS) is momenteel niet bezig met het smeden van allianties of het sluiten van politieke akkoorden voor na de verkiezingen. De volledige focus ligt nu op de verkiezingscampagne en het behalen van een sterk mandaat vanuit het electoraat. Dat zegt partijvoorzitter Gregory Rusland in het programma Sranan Tori bij ATV.
Volgens Rusland is het in deze fase niet zinvol om energie te steken in coalitievorming. “Wij zijn bezig met de campagne, met het versterken van onze positie. Samenwerking met andere partijen komt pas later aan de orde, als dat nodig blijkt,” aldus de NPS-leider.
Op de vraag of een samenwerking met de NDP tot de mogelijkheden behoort, bleef Rusland op diplomatieke koers. “Er zijn meerdere partijen die potentieel partners kunnen worden, maar dat is nu niet onze focus.” Hij stelde dat de NPS pas bereid is samen te werken met partijen die oprecht en onbaatzuchtig willen bijdragen aan de ontwikkeling van Suriname.
Deskundigheid centraal bij invulling bestuursfunctiesRusland gaf verder aan dat het land dringend behoefte heeft aan bestuurlijke hervormingen en deskundig leiderschap. “We zullen moeten kijken naar hoe instituten zoals de Raad van Ministers functioneren, en naar ministeries die mogelijk anders ingericht moeten worden. Het moet niet gaan om wie je kent, maar wat je kan.”
Volgens de partijvoorzitter is het essentieel dat posities worden ingevuld door mensen met kennis van zaken, om de grote sociaaleconomische uitdagingen effectief aan te pakken.De NPS zal, volgens Rusland, iedereen betrekken die bereid is met integriteit en toewijding te werken aan het welzijn van Suriname. “Dit land heeft kundige mensen nodig, geen loze beloften of politieke spelletjes.”
Peilingen wijzen op groei NPSRusland toonde zich optimistisch over de huidige positie van de partij. “We staan er goed voor, de signalen uit de samenleving zijn positief,” zegt hij. Volgens hem blijkt uit de meeste opiniepeilingen dat de NPS momenteel de snelst groeiende partij is. Toch benadrukt hij dat dit geen reden is om achterover te leunen: “Het werk gaat door. Niemand mag slabakken.”
- 45 burgers onderscheiden voor uitzonderlijke maatschappelij…..
- Back-upgenerator aangekomen in Moengo..
- Personeel ARGOS en SURMAC versterken vakkennis via SAO-trai…..
- “Regering met NDP-signatuur treft steeds achterstand in inv…..
- Santokhi laat zich niet chanteren door Somohardjo..
- VHP eert arbeiders als stille kracht economie..
- Wake voor Adrianna Young gehouden te Waka Pasi..
- Inrichting nieuw gebouw Volksgezondheid vertraagd op door h…..
- MZ overhandigt beleidsplan aan minister Ramadhin..
- Suriname neemt nieuwe e-visa-applicatie en chatbot in gebru…..
- Beveiligingsman president trekt wapen voor brandweerman na …..
- Harris haalt fors uit naar Trump: “Amerikaanse idealen in r…..
- 1 Mei-boodschap president Santokhi..
- Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie..
- AWJ-minister installeert Nationale Loonraad..
- Wederom markante Surinamers onderscheiden..
- Interesse over autisme neemt toe; Meer activiteiten in de p…..
- Laatste SURGE cohort ondertekeningsceremonie gehouden..
- Nationale Loonraad zit nu aan tot 2030 door wetswijziging..
- NDP-kandidaat Pink beschuldigd van verkrachting..
- Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidari…..