Rusland: “Laatste kans om fouten recht te zetten en samen het land op te bouwen”

In het kader van de formele ondertekening van het regeerakkoord tussen de zes coalitiepartijen hebben vicepresident tevens ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk en NPS-voorzitter Gregory Rusland krachtige boodschappen van eenheid en hoop uitgesproken. Beide leiders riepen op tot samenwerking en benadrukten dat het moment is aangebroken om Suriname op koers te brengen richting duurzame ontwikkeling.
Vicepresident Brunswijk blikte terug op een intensieve verkiezingsperiode. “Ik mag u zeggen: het was geen gemakkelijke strijd. Iedereen zei dat de verkiezingen van 2025 de zwaarste zouden zijn, en dat is ook zo gebleken. Maar wat belangrijk is voor Suriname, is dat de strijdbijl na 25 mei is begraven,” aldus Brunswijk.
Hij wees erop dat het de voorzienigheid is dat de coalitie nu beschikt over 34 zetels aan één kant. “Natuurlijk wilden alle partijen regeringsmacht, maar belangrijker is dat we elkaar hebben gevonden ondanks alle verschillen. Vandaag is er getekend, en de ABOP blijft een betrouwbare partner. Als wij ons woord geven, houden we ons eraan.”
Brunswijk sprak tevens zijn volledige steun uit voor de beoogde president Jennifer Geerlings-Simons. “Ik heb met wijlen Desi Bouterse gewerkt – de tofste man – en ik heb dat vijf jaar volgehouden. Deze coalitie gaat ook vijf jaar standhouden. En ik ben blij dat Suriname eindelijk geleid mag worden door een vrouw. Mevrouw Simons krijgt mijn volledige ondersteuning. Mi na wan sodaat. Mi o support a kolonel.”
Rusland richtte zich in zijn toespraak direct tot het volk. Hij herinnerde aan de belofte van onafhankelijkheid in 1975, die hoop gaf op een snelle ontwikkeling voor alle Surinamers. “In de afgelopen vijftig jaar hebben we hoogte- en dieptepunten gekend. Maar nu, op weg naar 50 jaar onafhankelijkheid op 25 november 2025, zijn we op een cruciaal punt aangekomen.”
Volgens Rusland is dit het moment waarop leiders verantwoordelijkheid moeten nemen. “We moeten lessen trekken uit de fouten van de afgelopen vijf jaar. Dit is misschien wel onze laatste kans om het anders te doen. Laten we als Surinamers de handen ineenslaan.”
De NPS-voorzitter pleitte ook voor inclusie van de diaspora. “We moeten onze families in het buitenland laten weten dat zij deel zijn van deze toekomst. Het is tijd om de verschillen achter ons te laten – niet te vergeten, maar vooruit te kijken naar wat wij onze kinderen en kleinkinderen willen nalaten.”
Rusland erkende dat Suriname zich nog in een moeilijke fase bevindt. “We gaan het land niet in 100 of 200 dagen transformeren, maar als wij samen optrekken, kunnen wij een beter Suriname maken – voor iedereen.”
Met de ondertekening van het regeerakkoord is een nieuwe coalitie officieel gevormd. De zes partijen – NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20 – hebben zich gecommitteerd aan een breed gedragen regeerprogramma voor de periode 2025–2030.