Gregory Rusland, voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS), heeft in een recent gesprek met SUN.WEB TV duidelijk gemaakt, dat hij als partijleider strikt handelt volgens de statuten en structuren van de partij. Zijn reactie volgt na een recente reactie van de erevoorzitter van de partij, Ronald Venetiaan, in het radioprogramma ABC-Aktueel, waar deze gezegd heeft, dat hij tegen het feit is, dat Rusland namens de NPS, een intentieverklaring heeft ondertekend met de NDP. “Ik heb de erevoorzitter altijd absoluut gewaardeerd in zijn rol als erevoorzitter van de partij”, aldus Rusland. Ook zei hij, dat hij op dit moment de voorzitter is van de NPS, en zich houdt aan de richtlijnen, statuten en de besluiten, die de structuren van de partij nemen.
Volgens Rusland is het proces van coalitievorming in gang gezet op basis van overleg met de daarvoor bevoegde structuren binnen de partij. “We hebben op zondag 25 mei 2025 de verkiezingen gehad, en op basis van duidelijke besluiten vanuit de partijstructuren, ben ik begonnen met het traject”, aldus Rusland. Ook benadrukte Rusland, dat hij vanaf het begin al wist, dat het niet uitmaakt, welk besluit naar voren komt: ‘’Er zullen altijd mensen zijn die tegen zijn. Dat is normaal in een democratisch proces.”
Verder zei Rusland, dat de intentieverklaring slechts een eerste stap is. Uitgangspunten die door NPS op tafel zijn gelegd, zullen worden uitgewerkt. Ook die moeten worden verwerkt in een overeenkomst die opnieuw aan de structuren zal worden voorgelegd.
Rusland benadrukte ook het belang van de interne democratie en besluitvorming: “We kunnen lang praten, maar uiteindelijk moeten we besluiten nemen. En die besluiten moeten op een democratische manier genomen worden. Daar houden we ons strikt aan.” De komende dagen zal NPS zich richten op het afronden van het onderhandelingsproces en het formuleren van beleidslijnen voor de regeringsperiode 2025-2030. Rusland stelde gerust te zijn dat alle stappen zullen verlopen conform de richtlijnen van de partij. “De mensen moeten weten dat ik een democraat ben die leiding geeft op basis van besluiten die gedragen worden door de partij”, aldus Rusland.
The post Rusland: ‘Ik ben op dit moment voorzitter van NPS’ ..
- Eline Elfriede Boschman (86) Paramaribo 26-5-2025..
- NPS-voorzitter Rusland: Werken met de NDP is voor groter be…..
- Frankrijk versterkt luchtmachtbasis voor nucleaire dreiging..
- Geen fraude in Wanica, wel veel slordigheden pv’s..
- Regering neemt besluiten ter verbetering woningnood en infr…..
- Muriel Ignatia Tjon A Tjieuw-van Thol..
- Santokhi gaat opzichtig over de schreef..
- President Santokhi: “Deze verkiezing heeft nog geen winnaar…..
- ‘Koek’ verdeeld in zes delen; wachten op goedke…..
- 4-tal roof verdachten door RBTP opgespoord en aangehouden..
- Mac Intosh: “Duurzaamheid is fundamenteel recht van onze vo…..
- A20 wil ordentelijke afronding verkiezingsproces..
- Suriname onderstreept duurzaamheid op ACS-Ministeriële verg…..
- Michael Babb overleden..
- Thailand wint Miss World-verkiezing 2025..
- Duizenden vrouwen met ongeneeslijke borstkanker krijgen nie…..
- Zwaarbewapende mannen beroven goudkamp in het binnenland..
- President Santokhi benadrukt wettelijke rol bij verkiezings…..
- VHP uit kritiek op verloop verkiezingen en roept op tot dui…..
- VREEMDE REDENERING NPS-VOORZITTER..
- President bezig de democratie te ondermijnen..