Vicepresident-elect tevens voorzitter van de NPS, Gregory Rusland, zei dat Suriname zich in een moeilijke financiële situatie bevindt. Volgens hem moeten er dringend maatregelen genomen worden. ‘’We moeten een inhaalslag maken, zodat er snel verlichting komt voor het volk”, zei Rusland kort na zijn benoeming tegen de pers.
‘’Er moet zwaar werk verzet worden. De nieuwe regering begint daarom met een grondige evaluatie van de financiële situatie, zodat er duidelijkheid komt over waar het land precies staat. Vanuit die analyse zullen verdere stappen volgen’’, zegt Rusland. “We gaan als eenheid moeten optreden, niet alleen de regering, maar ook de oppositie en de samenleving. We moeten ook maatregelen nemen om de ruimte te krijgen ons werk te doen.’’ Volgens Rusland ligt de prioriteit bij het onder controle krijgen van de financiën. ‘’Pas daarna kan de regering zich volledig richten op essentiële sectoren als volksgezondheid, onderwijs en veiligheid.
De eerste drie jaar zullen volgens Rusland, ‘’bijzonder zwaar zijn’’. Niet alleen voor de bevolking, maar ook voor de leiders van het land.
‘’Iedereen zal moeten bezuinigen. Suriname zit in de problemen. We moeten zuinig zijn en dat geldt voor eenieder.‘’ Ondanks de moeilijke omstandigheden wil de regering volgens Rusland, snel met alternatieven komen om verlichting te bieden. ‘’Het volk is de afgelopen jaren bijzonder achteruitgegaan. We moeten dat herstellen en een inhaalslag plegen‘’, aldus Rusland.
Hij sprak zijn bezorgdheid uit over de aanhoudende brain drain, waarbij vooral zorg- en onderwijspersoneel het land verlaat. ‘’We moeten snel verlichting brengen, zodat mensen zich niet langer genoodzaakt voelen om weg te trekken.‘’
The post Rusland: ‘Iedereen zal moeten bezuinigen’ ..
- Saipem zal voor Gran Morgu-project lokale lassers opleiden..
- Reactie op uitspraken NDP voorzitter Jennifer Simons..
- Drive-by shooting aan de Kwartetstraat: man in buik geraakt..
- Surinames bijdrage aan mondiale klimaatbeleid belicht op ex…..
- VHP: Simons houdt communicatielijnen gesloten..
- VHP uit zorgen over opstelling NDP: Simons weigert om met V…..
- Suriname versterkt klimaatpartnerschappen op Expo Osaka 202…..
- Simons bevestigt: Brunswijk wordt vicevoorzitter DNA..
- Hooggerechtshof VS staat deportatie van migranten naar derd…..
- Amoksi handelt buiten bevorderingsregels om — korpsleiding …..
- Regeerakkoord definitief getekend door zes partijen; samenw…..
- Voor derde keer regeerakkoord getekend; zonder voorbehoud..
- Ketikoti prisiri voor vegetariërs en veganisten..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Breeveld: ‘Voorbehoud Brunswijk bij regeerakkoord is politi…..
- ‘Commewijne strategisch knooppunt voor nieuwe luchthaven en…..
- Suriname sluit zich aan bij mondiale alliantie voor bescher…..
- Persbericht Korps Politie Suriname n.a.v. bericht in de med…..
- Gezamenlijke verklaring aankomende coalitiepartijen inzake …..
- Staat vast: Brunswijk heeft regeerakkoord ondertekend..
- Silos: niets van Brunswijk verbaast mij..