Vicepresident-elect tevens voorzitter van de NPS, Gregory Rusland, zei dat Suriname zich in een moeilijke financiële situatie bevindt. Volgens hem moeten er dringend maatregelen genomen worden. ‘’We moeten een inhaalslag maken, zodat er snel verlichting komt voor het volk”, zei Rusland kort na zijn benoeming tegen de pers.
‘’Er moet zwaar werk verzet worden. De nieuwe regering begint daarom met een grondige evaluatie van de financiële situatie, zodat er duidelijkheid komt over waar het land precies staat. Vanuit die analyse zullen verdere stappen volgen’’, zegt Rusland. “We gaan als eenheid moeten optreden, niet alleen de regering, maar ook de oppositie en de samenleving. We moeten ook maatregelen nemen om de ruimte te krijgen ons werk te doen.’’ Volgens Rusland ligt de prioriteit bij het onder controle krijgen van de financiën. ‘’Pas daarna kan de regering zich volledig richten op essentiële sectoren als volksgezondheid, onderwijs en veiligheid.
De eerste drie jaar zullen volgens Rusland, ‘’bijzonder zwaar zijn’’. Niet alleen voor de bevolking, maar ook voor de leiders van het land.
‘’Iedereen zal moeten bezuinigen. Suriname zit in de problemen. We moeten zuinig zijn en dat geldt voor eenieder.‘’ Ondanks de moeilijke omstandigheden wil de regering volgens Rusland, snel met alternatieven komen om verlichting te bieden. ‘’Het volk is de afgelopen jaren bijzonder achteruitgegaan. We moeten dat herstellen en een inhaalslag plegen‘’, aldus Rusland.
Hij sprak zijn bezorgdheid uit over de aanhoudende brain drain, waarbij vooral zorg- en onderwijspersoneel het land verlaat. ‘’We moeten snel verlichting brengen, zodat mensen zich niet langer genoodzaakt voelen om weg te trekken.‘’
The post Rusland: ‘Iedereen zal moeten bezuinigen’ ..
- BEP waarschuwt: “Ongelijke verdeling olie-inkomsten kan nie…..
- Parlement opent zittingsperiode 2025-2030..
- Gesprek tussen president Santokhi en NDP-voorzitster Simons..
- Brunswijk: “Geen angst voor oppositie – ABOP verdient waard…..
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig best…..
- Meer dan 10 kinderen blijven regulier onderwijs volgen door…..
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had rech…..
- ABOP: “De strijd van onze voorouders is het fundament van w…..
- Ashwin Adhin en Ronnie Brunswijk respectievelijk voorzitter…..
- Keti Koti – Wij herdenken. Wij vieren. Wij blijven waakzaam…..
- Combe Markt schenkt naaimachines: nieuwe hoop voor vrouwen …..
- In Memoriam Patricia Etnel..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert digitaal portaal voor v…..
- Suriname introduceert digitale PSA-kaart voor personen van …..
- Onderzoek naar Drents slavernijverleden afgerond..
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwer…..
- Suriname lanceert eerste digitale PSA-kaart: eenvoudiger, v…..
- Lichaam van man aangespoeld langs Surinamerivier ter hoogte…..
- Hittegolf in Nederland: nieuw temperatuurrecord op 1 juli..
- President Santokhi op Keti Koti: “Laat de geest van onze vo…..
- Adhin: ‘ Het volk verwacht geen loze beloftes, maar helderh…..