Stichting Rumas heeft gisteren een belangrijke mijlpaal gevierd met de uitreiking van certificaten aan 24 jongeren die het voortraject van het project “A tru wroko opo” met succes hebben afgerond. De ceremonie vond plaats in het Rumas-centrum aan de Amaliaweg, De Boerbuiten, in aanwezigheid van vertegenwoordigers van het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J), het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) en andere genodigden.
De jongeren, allen tussen de 17 en 25 jaar, zijn geselecteerd uit een groep van 45 aanmeldingen en namen deel aan een intensief attitudevormingskamp in het binnenland, diep in het bos van Zanderij. Zeven dagen lang zonder comfort of afleiding, met het doel zichzelf beter te leren kennen en vaardigheden te ontwikkelen op het gebied van leiderschap, overleven, tolerantie, seksualiteit en het omgaan met drugs.
Directeur Emmy Hart van Stichting Rumas sprak de jongeren vol trots toe: “Misschien hebben ze dit nooit eerder gehoord, maar vandaag zeggen wij het: jullie zijn kampioenen. Jullie zijn van waarde.”
Ze benadrukte dat het project zich richt op jongeren die de school vroegtijdig hebben verlaten of zich in een risicopositie bevinden. Via dit traject worden zij begeleid naar onderwijs, werk of zelfstandig ondernemerschap.
Ook onderdirecteur Madhoeri Moenesar (AW en J) en minOWC-directeur Robby Holband spraken tijdens de bijeenkomst. Beiden onderstreepten het belang van structurele begeleiding en samenwerking tussen overheid en maatschappelijke organisaties om jeugdproblematiek duurzaam aan te pakken.
Het project “A tru wroko opo” is mogelijk gemaakt dankzij financiële steun van het Kabinet van de President. Rumas, opgericht in 2009, heeft sindsdien meer dan dertig groepen jongeren begeleid, maar moest wegens economische omstandigheden enkele jaren noodgedwongen pauzeren. “Met nieuwe ondersteuning zijn we sterker teruggekomen,” aldus Hart.
De uitgereikte certificaten zijn symbolisch, legt Hart uit: “Het zijn geen eindcertificaten, die volgen in augustus. Maar vandaag markeert het einde van een belangrijk voortraject. En dat vieren we.”
De jongeren zullen in de volgende fase praktijkgerichte trainingen volgen in onder meer bouwen, schilderen, lassen, tuinbouw en elektriciteit. Daarnaast krijgen ze via het AGANAR-programma trainingen in sociale en communicatieve vaardigheden. Dit moet hen toerusten om beter met anderen om te gaan, zelfvertrouwen op te bouwen en positieve keuzes te maken voor hun toekomst.
“Deze jongens willen het liefst morgen al aan de slag,” besluit Hart. “Maar wij zeggen: werk eerst aan je attitude. Je moet jezelf kennen voordat je succesvol kunt zijn.”
- Laat Chelle je vertelle!: De reis van een grappige ziel naa…..
- Natio wil Gold Cup afsluiten met zege tegen Dominicaanse Re…..
- De genegeerde opdracht van de kiezers aan de politiek..
- STOCKHOLM SYNDROOM..
- Samenleving rouwt om Patricia Etnel..
- Gödeken en Mannen optimistisch over deelname Caribbean Cup …..
- Wetenschapper waarschuwt voor slakkenplaag en risico op men…..
- Patricia Etnel is niet meer..
- Kenneth Milton Oostwijk..
- Patricia Etnel van de NPS overleden..
- Sambo brengt met ‘Anton de Kom, mijn vader’ ode aan Surinaa…..
- Parlementariër Patricia Etnel overleden..
- OIL & GAS MANIA..
- Aardig wat zon met onweersbuien in de middag..
- National Day Suriname bij Expo 2025 Osaka volop gaande..
- 3×3-basketbalcoach Mike Nahar: ‘We gaan met frisse moed de …..
- Panama zet grondrechten opzij na rellen over pensioenwet..
- Duizenden babyschildpadden onderschept in Mexico..
- Leendert Callender (76) Amsterdam 18-6-2025..
- Mavis Mathilda Francis Riley (71) Schagen 17-6-2025..
- Politiek analist Ramadhin: “SPA en DRS hebben NPS nauwelijk…..