Enkele ruimtes van de afdeling Dossiervorming van het Nationaal Archief Suriname, ressorterend onder het Ministerie van Binnenlandse Zaken en gevestigd aan de Dhoekieweg, zijn per heden gesloten. Het besluit hiertoe werd genomen door minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken tijdens een werkbezoek aan de afdeling. De bewindsman werd daarbij vergezeld door minister Kelvin Koniki, directeur Mohamed Eskak en andere leden van de directie. Ook de afdelingen Plan Unit en Religieuze Aangelegenheden werden in het kader van dit bezoek aangedaan.
“Wat wij hier gezien hebben is onmenselijk, onze personeelsleden kunnen niet onder zulke omstandigheden blijven werken. Het is gevaarlijk, in het bijzonder voor de vrouwelijke personeelsleden” benadrukte minister Bee. De minister gaf te kennen dat er in overleg met onderminister Koniki ruimte gecreëerd zal worden op het hoofdkantoor waarin deze groep zal worden ondergebracht.
Minister Marinus Bee benadrukte dat het Ministerie van Binnenlandse Zaken de verantwoordelijkheid heeft om dossiers zorgvuldig en ordelijk te beheren. “Aan het ministerie zijn belangrijke stukken toevertrouwd. Er wordt van ons verwacht dat hiermee op een verantwoorde manier wordt omgegaan. Het kan niet zo zijn dat documenten vanwege beperkte opslagruimte zomaar worden neergelegd,” stelde de bewindsman. Hij gaf aan dat deze situatie binnen enkele maanden structureel moet worden verbeterd.
Opvallend vond minister Bee dat er in 2025 nog steeds veel met papier wordt gewerkt. Hij onderstreepte dat het traject naar digitalisering dringend moet worden ingezet. “Het is onze verantwoordelijkheid om zaken anders aan te pakken,” aldus de minister.
Om dit proces te coördineren wordt onder leiding van onderminister Kelvin Koniki een crisisteam ingesteld. Koniki gaf aan dat via wetgeving en duidelijke selectiecriteria wordt bepaald welke stukken fysiek bewaard blijven en welke gedigitaliseerd zullen worden, met als doel een duurzame oplossing.
- Een Amerikaanse man die rookt, heeft 21 keer meer kans om a….
- President Simons: ‘Landbouw moet versneld ontwikkeld worden…..
- Ed Hogenboom: ‘Tsang schetst onjuist beeld over project Wat…..
- Meer aandacht en opleiding nodig voor zorg aan mensen met e…..
- President Simons: ‘Een moment van onoplettendheid kan fataa…..
- Dagblad Suriname, dinsdag 19 augustus 2025.
- Suriname benadrukt strategisch partnerschap in het “9th Chi…..
- Suriname gastheer jaarlijkse conferentie Caribbean Shipping…..
- Minister Landveld onderzoekt oplossingen voor verkeersdrukt…..
- Gold Grams stuit op weerstand, maar zoektocht naar evenwich…..
- BBS onmisbaar voor veiligheid in Suriname..
- FALEND SOCIAAL BELEID..
- Ferdinand Max Maartens (76) Almere 11-8-2025..
- SLM-dossier: verdachten tussen vermoedens van schuld en tra…..
- Bezorgde bewoners Pikin Saron klagen over vervuiling: ‘Chin…..
- ‘Ontheffing korpschef zonder advies pg was ondermijning…..
- President Simons waarschuwt ministers: geen plaats voor cor…..
- Minister Pokie belooft aanpak Ashiana en bureaucratie bij S…..
- Droge tijd: SWM waarschuwt voor hogere watervraag en roept …..
- VVI-directeur Adraai: ‘Verkeersveiligheid moet niet slechts…..
- Jessurun: ‘Mijn naam wordt onterecht door het slijk gehaald…..