Enkele ruimtes van de afdeling Dossiervorming van het Nationaal Archief Suriname (NAS), ressorterend onder het ministerie van Binnenlandse Zaken en gevestigd aan de Dhoekieweg, zijn per heden gesloten. Het besluit hiertoe werd genomen door minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken tijdens een werkbezoek aan de afdeling. De bewindsman werd daarbij vergezeld door onderminister Kelvin Koniki, directeur Mohamed Eskak en andere leden van de directie. Ook de afdelingen Plan Unit en Religieuze Aangelegenheden werden in het kader van dit bezoek aangedaan.
“Wat wij hier gezien hebben is onmenselijk. Onze personeelsleden kunnen niet onder zulke omstandigheden blijven werken. Het is gevaarlijk, in het bijzonder voor de vrouwelijke personeelsleden”, benadrukte minister Bee. Hij gaf te kennen dat er in overleg met onderminister Koniki, ruimte gecreëerd zal worden op het hoofdkantoor waarin deze groep zal worden ondergebracht.
Minister Bee benadrukte dat het ministerie van Binnenlandse Zaken de verantwoordelijkheid heeft om dossiers zorgvuldig en ordelijk te beheren. “Aan het ministerie zijn belangrijke stukken toevertrouwd. Er wordt van ons verwacht dat hiermee op een verantwoorde manier wordt omgegaan. Het kan niet zo zijn dat documenten vanwege de beperkte opslagruimte, zomaar worden neergelegd”, stelde de bewindsman. Hij gaf aan dat deze situatie binnen enkele maanden structureel moet worden verbeterd.
Opvallend vond minister Bee dat er anno 2025, nog steeds veel met papier wordt gewerkt. Hij onderstreepte dat het traject naar digitalisering dringend moet worden ingezet. “Het is onze verantwoordelijkheid om zaken anders aan te pakken”, aldus de minister.
Om dit proces te coördineren wordt onder leiding van onderminister Kelvin Koniki een crisisteam ingesteld. Koniki gaf aan dat via wetgeving en duidelijke selectiecriteria wordt bepaald welke stukken fysiek bewaard blij-ven en welke gedigitaliseerd zullen worden, met als doel een duurzame oplossing.
The post Ruimtes afdeling Dossiervorming NAS per direct gesloten ..
- Tankbon-fraude Brandweer loopt op tot ruim SRD 370.000,-..
- Verdachte R.R. (41) aangehouden na brandstichting auto.
- Budget Kabinet President en Kabinet VP verhoogd in 2025..
- TCT-minister Landveld: Nauwe samenwerking met PLO van groot…..
- Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter van …..
- Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost…..
- SRS 60 jaar: ‘We blijven de stem van het volk’..
- Sharman: Aantal auto’s Santokhi is populistisch praatje..
- Amzad Abdoel gekozen tot vicevoorzitter Staatsraad.
- Vakbond SBB legt werk neer uit onvrede over beleid directie..
- Ronald Listeri Kensmil..
- Amzad Abdoel vicevoorzitter Staatsraad..
- Kenneth Lothar Sanches..
- Monique Dongor-Struiken..
- X hervat AI-chatbot Grok na korte opschorting.
- Video -Swarbrick geschorst na oproep tot sancties tegen Isr….
- PLO houdt TCT-minister pijnpunten voor..
- Vruchtbaar werkoverleg en kennismaking Korpsleiding en SPB.
- JusPol dreigt in de knel te komen door jarenlange betalings…..
- Omdat hij ook voor ons zou hebben gestreden..
- Herkansingsnormen verruimd om meer studenten de kans te gev…..