Minister Ines Pané van Sociale Zaken en Huisvesting (Sozavo) gaf na de regeringsraadvergadering aan dat duizenden personen uit het systeem van de koopkrachtversterking (KKV) zijn verwijderd als onderdeel van een opschoning die begon in maart 2024 en nog steeds voortduurt. In totaal werden 126.952 KKV-aanvragen ingediend, waarvan 71.915 aanvragen zijn afgewezen.
Minister Pané gaf een gedetailleerd overzicht van de redenen waarom personen uit het systeem zijn verwijderd:– 23.189 personen kwamen al voor in het AOV-bestand.– 5236 personen stonden in het Cebuma-bestand (ambtenaren).– 15.291 gevallen betroffen dubbele aanvragen.– 7842 personen kwamen al in aanmerking voor een van de andere financiële bijstanden.– 8 personen hebben via de helpdesk verzocht om uit het systeem verwijderd te worden.– 2168 personen hadden een inkomen boven de armoedegrens.– 2145 personen waren nog geen 21 jaar oud en konden daarom geen KKV aanvragen.– 2203 gevallen betroffen onterecht gebruik van een ID.– 5247 gevallen waren situaties waarbij de partner van de aanvrager al KKV ontving.– 7446 personen die KKV ontvingen via het Pensioenfonds, zijn uit het systeem gehaald.– 346 aanvragen konden niet worden geverifieerd omdat de bankgegevens niet konden worden gecontroleerd.
Daarnaast gaf de minister aan dat de uitbetaling van KKV in het binnenland nog niet heeft plaatsgevonden, aangezien de benodigde middelen nog niet zijn ontvangen van het ministerie van Financiën en Planning.
- VIDS spreekt afkeuring uit over bijeenkomst presidentiële c…..
- Minister Landvreugd stemt in met teruggave perceel Paramari…..
- ZOUT IN DE WONDEN EN ZAND IN DE OGEN..
- President Guyana roept Suriname op tot snelle voorbereiding…..
- Landvreugd zal perceel teruggeven aan de Staat..
- Werkgroep bezig met activiteiten voor 50 jaar Srefidensi..
- ‘The Spirit of Matawai’-zepen in de maak..
- Dambond start sneldamkampioenschap..
- Kanhai: Geen bewijs dat ‘Bordo’ cocaïne heeft ingevoer…..
- Minister Mathoera: Nationaal Leger focust zich weer op kern…..
- Nieuw kiesstelsel ‘onbekend’ in delen Boven-Surinamegeb…..
- Strengere controle op buitenlandse werknemers..
- Dinotha: ‘De afdeling doet heel hard hun best’..
- Training kandidaat-stembureauleden gestart..
- De hele dag regenachtig..
- Mac Andrew gaat zich na regeertermijn focussen op uitdaging…..
- Meteodienst: Mogelijk kortdurende, zware buien in kustgebie…..
- Granaatexplosie in café Grenoble: twaalf gewonden..
- Ook ex-leden Jungle Commando kloppen aan bij president..
- Franklin Ettire Buyne (92) Paramaribo Suriname 4-2-2025..
- Patricia Chan-A-Hung (58) Nederland 9-2-2025..