Ruim 600 bewoners van de dorpen Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee in Boven-Suriname hebben voortaan toegang tot schoon en veilig drinkwater. Op 31 januari en 1 februari zijn daar nieuwe oppervlaktewaterzuiveringsinstallaties in gebruik genomen door het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH). Deze installaties, die draaien op zonne-energie en op afstand worden gemonitord, markeren een belangrijke stap in de duurzame ontwikkeling van de regio.
De innovatieve systemen zijn gebouwd door het Belgische bedrijf BOSAQ, in samenwerking met de Dienst Watervoorziening van NH. De ingebruikname vond plaats in aanwezigheid van NH-minister David Abiamofo, zijn directie en staf. Tijdens bijeenkomsten met de gemeenschappen benadrukte de minister dat schoon drinkwater een fundamenteel recht is en essentieel voor een gezondere toekomst.
Naast de installatie van de systemen zal NH ook zorgen voor educatie en voorlichting aan de lokale bevolking over het gebruik en onderhoud van de faciliteiten. De bewoners van Gunsi uitten hun dankbaarheid, maar wezen ook op de noodzaak van voortdurende technische ondersteuning.
Minister Abiamofo erkende dit en gaf aan dat er wordt gezocht naar oplossingen om de zelfredzaamheid van de gemeenschap te vergroten. Met dit project draagt Suriname bij aan de Sustainable Development Goals (SDG’s), specifiek doel 6: toegang tot schoon drinkwater voor iedereen tegen 2030.
De ingebruikname van de installaties betekent dan ook een grote stap vooruit voor de leefomstandigheden in Boven-Suriname.
- Erkenning grondenrechten cruciaal voor ontwikkeling binnenl…..
- 27-jarige ingesloten na fatale kappartij..
- Energiecrisis een feit..
- Van Samson: ‘VHP laat zich niet afschrikken’..
- Verblijfs- en werkvergunningen in Suriname..
- Woordenwisseling tussen twee manspersonen eindigt in kappar…..
- Helen Rita Watson..
- Ook in Suriname zal olie duurder worden als wereldmarktprij…..
- Politieambtenaar per direct buiten functie gesteld..
- Landvreugd: ‘BIZA had een schaduwministerie’..
- Schoolmeubilair en medische hulpgoederen voor Boven-Surinam…..
- Parlementariërs verschillen van mening over Terugroepwet..
- Trump beëdigd voor de tweede keer..
- Donald Trump beëdigd als president van de Verenigde Staten..
- Drie politiefunctionarissen ingesloten..
- Caricom blij dat Biden Cuba van terrorismelijst schrapt..
- Bouwproject AMC-SU wordt weer opgepakt..
- NPS houdt discussieavond over de gewijzigde Kiesregeling..
- Verse broodjes..
- Tasriem leidt tot aanhouding ‘schoonbroer’..
- Henri Frans de Ziel Stichting spreek dank uit na geslaagde …..