Ruim 600 bewoners van de dorpen Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee in Boven-Suriname hebben voortaan toegang tot schoon en veilig drinkwater. Op 31 januari en 1 februari zijn daar nieuwe oppervlaktewaterzuiveringsinstallaties in gebruik genomen door het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH). Deze installaties, die draaien op zonne-energie en op afstand worden gemonitord, markeren een belangrijke stap in de duurzame ontwikkeling van de regio.
De innovatieve systemen zijn gebouwd door het Belgische bedrijf BOSAQ, in samenwerking met de Dienst Watervoorziening van NH. De ingebruikname vond plaats in aanwezigheid van NH-minister David Abiamofo, zijn directie en staf. Tijdens bijeenkomsten met de gemeenschappen benadrukte de minister dat schoon drinkwater een fundamenteel recht is en essentieel voor een gezondere toekomst.
Naast de installatie van de systemen zal NH ook zorgen voor educatie en voorlichting aan de lokale bevolking over het gebruik en onderhoud van de faciliteiten. De bewoners van Gunsi uitten hun dankbaarheid, maar wezen ook op de noodzaak van voortdurende technische ondersteuning.
Minister Abiamofo erkende dit en gaf aan dat er wordt gezocht naar oplossingen om de zelfredzaamheid van de gemeenschap te vergroten. Met dit project draagt Suriname bij aan de Sustainable Development Goals (SDG’s), specifiek doel 6: toegang tot schoon drinkwater voor iedereen tegen 2030.
De ingebruikname van de installaties betekent dan ook een grote stap vooruit voor de leefomstandigheden in Boven-Suriname.
- Start drukken oproepingskaarten maart..
- OKB houdt toezicht bij terinzagelegging kiezerslijsten..
- Brunswijk gaat niet naar het OM in kwestie Bouterse..
- Verfoeilijk gedrag..
- Dc Winter: “Coronie is in bloei”..
- Verbindingsbrug Pluto- en David Simonsstraat hersteld..
- “Ministers die kritiek president niet accepteren vrij om op…..
- 11 aangiftes tegen S.M. van Comfort Travel Service..
- Perikelen SBB..
- Directeur Poese: “Onderwijs blijft waken voor kwaliteit…..
- President en First Lady op receptie nieuwe Chinese ambassad…..
- BiZa informeert Corps Diplomatique over verkiezingsproces..
- Ministerie EZ sluit supermarkten voor onduidelijke kassasys…..
- West-Suriname ontwikkelingsplan van Dr. Ir. Frank Essed..
- Panka: “Er zal flink gefraudeerd worden bij de komende verk…..
- Controles op wettelijk vereiste kassasystemen opgevoerd..
- Suriname en Nederland voeren 13e overleg over terugname van…..
- EZ sluit supermarkten met onjuiste kassasystemen..
- Leerkrachten dreigen terug te keren naar Paramaribo vanwege…..
- Ontwikkeling: misstappen en stappen (11): Frank Esseds Big …..
- Moeder van Coronie bouwt aan een beter district..