Beleidmakers bij het startsein van de bouw.
Over 21 dagen is het precies 45 jaar geleden dat het hoofdkwartier van de politie kapotgeschoten werd tijdens de militaire staatsgreep van 25 februari 1980. Sindsdien is de politie nooit in gezag hesteld’, dat zei oud-politieman, -minister en huidig president Chan Santokhi in 2023. Hij typeerde de vernietiging van dat gebouw, als een vernedering van het Korps Politie Suriname (KPS) en beloofde toen om de politie in ere te herstellen met een nieuw hoofdbureau. Maandag is het startsein gegeven voor de de bouw van het nieuw Hoofdbureau van Politie op de hoek van de J.A. Pengstelstraat en de Gemenelandsweg.
Het voormalig hoofbureau van politie werd in de as gelegd.
Er zijn eerder pogingen ondernomen voor een nieuw gebouw, zonder een succesvolle afronding. In 2010 werd reeds op dezelfde plek een aanvang gemaakt met de bouw, maar die werd door het kabinet Bouterse-1 gestopt vanwege een technische afkeuring; het was een misgelopen miljoenenproject. Na jaren werd uiteindelijk in 2023 besloten om het bouwsel te slopen, zodat een aanvang kon worden gemaakt met een nieuwbouw.
Op de plek waar het hoofdbureau in de as werd gelegd, staan alleen de zuilen nog, als stille getuigen van die daad. De NDP gebruikt het als symbool van de ‘revolutie’. Minister Kenneth Amoksi van Justitie & Politie zei maandag dat de nieuwe loactie zal dienen als het fundament van de zuilen voor een krachtig, dienstbaar en professioneel korps. Het korps bestaat dit jaar 130 jaar. Daarom is korpschef Bryan Isaacs blij er een aanvang is gemaakt voor een de bouw van het nieuw politiebureau, dat ook moet gaan dienen als een tweede huis voor de politieambtenaren van waar uit zij de gemeenschap kunnen dienen.
‘Het hoofdkwartier moet dienen als een cornerstone for the rule of law’, zegt Isaacs. Hij juicht toe dat dit gebouw precies om de hoek is van het Openbaar Ministerie.
- Commissie 135 jaar Jawa Suriname wil iets substantieel neer…..
- Canada, Mexico en China reageren fel op Amerikaanse importh…..
- BUNDELING HYPE BEWIJST VALSE POLITIEKE BEDOELINGEN..
- ONWENNIGE COMPETITIE..
- Bewaker beroofd bij thuiskomst..
- Vooral niets..
- PRO gaat verkiezingen in onder de naam A20..
- Drie verdachten aangehouden in drie afzonderlijke zaken..
- Negen kandidaten in Little Miss Inheemse-verkiezing 2025..
- Verkocht voertuig vermiste Charleen leidt naar haar schuilp…..
- Canada en Mexico slaan terug in Trumps handelsoorlog..
- Teruggeroepen Coca-Cola-producten door Fernandes niet in Su…..
- CONSUMENTEN MOETEN BESCHERMD WORDEN..
- Eerste financieringsovereenkomst uit het KMO-Fonds getekend..
- A20: De gevaren van partijpolitiek in de ambtenarij..
- Onderzoek VSB: ‘Corruptie en informele praktijken hebben gr…..
- MIGRATIEBELEID TRUMP HEEFT GEVOLGEN VOOR SURINAME..
- LEIDRAAD MONUMENTALE PANDEN EN GEBEDSHUIZEN..
- Trump legt tarieven op aan Mexico, Canada en China..
- Speciale betaalpas ‘Royalty’s voor iedereen’ mogelijk al in…..
- Tweetal aan leiding in veteranen damkampioenschap..