Beleidmakers bij het startsein van de bouw.
Over 21 dagen is het precies 45 jaar geleden dat het hoofdkwartier van de politie kapotgeschoten werd tijdens de militaire staatsgreep van 25 februari 1980. Sindsdien is de politie nooit in gezag hesteld’, dat zei oud-politieman, -minister en huidig president Chan Santokhi in 2023. Hij typeerde de vernietiging van dat gebouw, als een vernedering van het Korps Politie Suriname (KPS) en beloofde toen om de politie in ere te herstellen met een nieuw hoofdbureau. Maandag is het startsein gegeven voor de de bouw van het nieuw Hoofdbureau van Politie op de hoek van de J.A. Pengstelstraat en de Gemenelandsweg.
Het voormalig hoofbureau van politie werd in de as gelegd.
Er zijn eerder pogingen ondernomen voor een nieuw gebouw, zonder een succesvolle afronding. In 2010 werd reeds op dezelfde plek een aanvang gemaakt met de bouw, maar die werd door het kabinet Bouterse-1 gestopt vanwege een technische afkeuring; het was een misgelopen miljoenenproject. Na jaren werd uiteindelijk in 2023 besloten om het bouwsel te slopen, zodat een aanvang kon worden gemaakt met een nieuwbouw.
Op de plek waar het hoofdbureau in de as werd gelegd, staan alleen de zuilen nog, als stille getuigen van die daad. De NDP gebruikt het als symbool van de ‘revolutie’. Minister Kenneth Amoksi van Justitie & Politie zei maandag dat de nieuwe loactie zal dienen als het fundament van de zuilen voor een krachtig, dienstbaar en professioneel korps. Het korps bestaat dit jaar 130 jaar. Daarom is korpschef Bryan Isaacs blij er een aanvang is gemaakt voor een de bouw van het nieuw politiebureau, dat ook moet gaan dienen als een tweede huis voor de politieambtenaren van waar uit zij de gemeenschap kunnen dienen.
‘Het hoofdkwartier moet dienen als een cornerstone for the rule of law’, zegt Isaacs. Hij juicht toe dat dit gebouw precies om de hoek is van het Openbaar Ministerie.
- Bryan Ristie specialiseert zich in maritiem energiebeheer..
- Martin Karel Woltersorff..
- Man aangehouden met partij illegale sigaretten..
- Nieuwe wet voorkomt dat parlementariërs ‘sneaky’ hun zetel …..
- Twaalfjarige leerling brengt mede-leerling een snijverwondi…..
- Ronald Tjoen Loi Chin..
- Frank Saheed Rier..
- Kasmiatoen Toon Tonia Nitiredjo..
- Diefstal uit koffers op JAP- Luchthaven..
- Brandstofprijzen GOw2 tijdelijk duurder vanwege uitvallen S…..
- Stier doodgeschoten en in stukken gedumpt in kanaal te Cora…..
- Nieuw B.W.: Geen overdrachtsakten meer mogelijk door de Sta…..
- Stena Drilling wint contract voor exploratieboring in Surin…..
- Facebook betaalt Trump een schadevergoeding van US$ 25 milj…..
- Ruim 130 Surinamers staan op Amerikaanse deportatielijst..
- Washington: Meer dan 60 doden bij botsing straalvliegtuig e…..
- Bromfietsdoden..
- DSB lanceert innovatieve POS Kiosk bij KFC Ringweg..
- Drugs verdachte aangehouden bij controlepost Stolkertsijver..
- Helouise Christina Arend..
- Agrarische handel zwaar getroffen door strenge controle Fra…..