Ruim 160 militairen hebben door middel van bevordering erkenning gekregen voor hun inzet binnen het Nationaal Leger. Op donderdag 22 mei werden bij het Instituut voor Defensie Opleidingen (IDO) 122 manschappen bevorderd tot de rang van sergeant (onderofficier). Deze groep heeft met succes de voorbereidingsfase van de cursus tot groepscommandant afgerond. Daarnaast ontvingen 45 collega’s hun periodieke bevordering. De dag stond volledig in het teken van erkenning en waardering voor hun jarenlange inzet. Defensieminister Krishnakoemarie Mathoera onderstreepte het belang van deze cursus binnen het bredere loopbaanbeleid van het Nationaal Leger. “Deze militairen vormen de schakel tussen manschappen en officieren.
Je begint onderaan, en groeit via opleidingen en inzet door naar hogere rangen. Het is wettelijk vastgelegd, maar het gaat voor-al om erkenning en perspectief.” De be-windsvrouw betreurde het dat sommige militairen gedurende decennia geen be-vordering ontvingen.
“Dat is slecht voor de motivatie en voor de organisatie. We hebben dat patroon doorbroken. Opleidingen zijn herstart en er is weer ruimte voor doorgroei.” Volgens mi-nister Mathoera draait het om kennis, vaardigheden en de juiste houding: “Lei-derschap is ook mensgerichtheid.” Ze voegde eraan toe: “Elke keer als ik iets kan betekenen voor het personeel, ben ik blij. Want een gemotiveerd korps is de ruggengraat van een sterke organisatie.”
Volgens IDO-commandant kolonel Justus Hew A Kee is de groep in fases opgeleid. “Vanwege een tekort aan andere onderofficieren, zijn we gestart met een versnelde cursus, speciaal voor ervaren korporaals die klaar zijn voor de volgende stap.
Ze hebben het traject in meerdere groepen doorlopen. De cursus bestond uit een op-frissing van militaire basisvakken zoals exercitie en inwendige dienst, met als doel de deelnemers klaar te stomen voor hun rol als groepscommandant, een functie die een belangrijke rol heeft binnen het leger.
Groepscommandanten sturen direct de eenheid aan in het veld.
Na de vervolgfase zullen de deelnemers volledig inzetbaar zijn in deze belangrijke rol. Over twee weken starten de cursisten aan het vervolgtraject van 4,5 maand. Daarin worden ze, onder zware omstandig-heden in theorie en praktijk, voorbereid op hun toekomstige rol als groepscommandant. “Ze hebben al jarenlange ervaring, maar missen nog de theoretische onderbouwing. Die vullen wij nu aan”, aldus ko-lonel Hew A Kee.
The post Ruim 160 militairen krijgen erkenning middels bevordering ..
- Stemmen bij volmacht..
- Studietoelage wordt eind volgende week uitbetaald..
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?..
- Moeders..
- SAO voert 44 jaar vakscholing met inspirerende workshop..
- Dodelijke aanrijding op Garnizoenspad..
- Eerste stembiljetten verstrekt aan hoofdstembureaus..
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname..
- Gijzeling parlementair werk..
- Brunswijk: “Campus Marowijne nog lang niet op volle krach…..
- President bezoekt Veteranen Voetbalcompetitie..
- JusPol opent BuFaZ- en rechtszorgkantoren in Commewijne en …..
- SAO certificeert werkende cursisten in Koeltechniek en GAWA…..
- Man veroordeeld voor verkrachting minderjarige stiefdochter..
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen..
- Vaktraining Textiele Werkvormen gelanceerd te Sunny Point..
- SBWB met zwaar geschut op Roger Boyce..
- Aanvragen voor milieuanalyse vanaf 15 mei niet meer gratis..
- OKB bezorgd over negatieve online campagnes en desinformati…..
- Verklaring AWJ naar aanleiding van uitlatingen over ontslag…..
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus..