Ruim 160 militairen hebben door middel van bevordering erkenning gekregen voor hun inzet binnen het Nationaal Leger. Op donderdag 22 mei werden bij het Instituut voor Defensie Opleidingen (IDO) 122 manschappen bevorderd tot de rang van sergeant (onderofficier). Deze groep heeft met succes de voorbereidingsfase van de cursus tot groepscommandant afgerond. Daarnaast ontvingen 45 collega’s hun periodieke bevordering. De dag stond volledig in het teken van erkenning en waardering voor hun jarenlange inzet. Defensieminister Krishnakoemarie Mathoera onderstreepte het belang van deze cursus binnen het bredere loopbaanbeleid van het Nationaal Leger. “Deze militairen vormen de schakel tussen manschappen en officieren.
Je begint onderaan, en groeit via opleidingen en inzet door naar hogere rangen. Het is wettelijk vastgelegd, maar het gaat voor-al om erkenning en perspectief.” De be-windsvrouw betreurde het dat sommige militairen gedurende decennia geen be-vordering ontvingen.
“Dat is slecht voor de motivatie en voor de organisatie. We hebben dat patroon doorbroken. Opleidingen zijn herstart en er is weer ruimte voor doorgroei.” Volgens mi-nister Mathoera draait het om kennis, vaardigheden en de juiste houding: “Lei-derschap is ook mensgerichtheid.” Ze voegde eraan toe: “Elke keer als ik iets kan betekenen voor het personeel, ben ik blij. Want een gemotiveerd korps is de ruggengraat van een sterke organisatie.”
Volgens IDO-commandant kolonel Justus Hew A Kee is de groep in fases opgeleid. “Vanwege een tekort aan andere onderofficieren, zijn we gestart met een versnelde cursus, speciaal voor ervaren korporaals die klaar zijn voor de volgende stap.
Ze hebben het traject in meerdere groepen doorlopen. De cursus bestond uit een op-frissing van militaire basisvakken zoals exercitie en inwendige dienst, met als doel de deelnemers klaar te stomen voor hun rol als groepscommandant, een functie die een belangrijke rol heeft binnen het leger.
Groepscommandanten sturen direct de eenheid aan in het veld.
Na de vervolgfase zullen de deelnemers volledig inzetbaar zijn in deze belangrijke rol. Over twee weken starten de cursisten aan het vervolgtraject van 4,5 maand. Daarin worden ze, onder zware omstandig-heden in theorie en praktijk, voorbereid op hun toekomstige rol als groepscommandant. “Ze hebben al jarenlange ervaring, maar missen nog de theoretische onderbouwing. Die vullen wij nu aan”, aldus ko-lonel Hew A Kee.
The post Ruim 160 militairen krijgen erkenning middels bevordering ..
- Regering eert Ramdin voor vertrek naar OAS..
- Fazia Habib zet zich onvermoeibaar in voor kinderen en oude…..
- Lagarde: Euro kan alternatief voor dollar worden bij sterke…..
- RBTP houdt drie drugsverdachten aan..
- Update:.Twee arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Rijsdijk;…..
- Politieke partijen laten rommel achter op schoolterreinen..
- Campus Para biedt kinderen binnenland onderwijskansen..
- Ruim 160 militairen krijgen erkenning middels bevordering..
- Winkeliers moeten vervallen producten direct vernietigen..
- Xavier Haas maakt verjaardagen mogelijk voor kansarme kinde…..
- Ingrid Bouterse enige lijstduwer gekozen met voorkeurstemme…..
- Nederlander beroofd van halsketting op verkiezingsavond..
- Purp levert gerenoveerd gebouw Cultuurstudies op..
- Verdachte veroordeeld tot zes jaar cel voor verkrachting vr…..
- ECD treft vervallen producten aan tijdens winkelcontrole..
- Vandaag wat meer zon, maar ook regen..
- Geen toneelstuk, maar toekomst..
- OKB erkent fouten bij stembureau Balingsoela, maar sluit ma…..
- Kremlin reageert op Trump: “Emotionele overbelasting bij ie…..
- Gertrude Augustin (96) Amsterdam 22-5-2025..
- Charles Robert Zschüschen (77) Amsterdam 24-5-2025..