Ruim 160 personen en families in Paramaribo hebben hun grondbeschikkingen ontvangen. De uitreiking vond op donderdag 6 maart plaats in het gemeenschapscentrum Weg naar Zee, waar president Chandrikapersad Santokhi de eerste beschikkingen overhandigde. Voor de 161 belanghebbenden, van wie sommigen al meer dan 30 jaar hadden gewacht, was het een dag van vreugde en rechtszekerheid. President Santokhi benadrukte dat de regering zich inzet om grondproblemen op te lossen.
“Geef uw probleem straks door. We gaan het oplossen. Voor 25 mei moeten de problemen opgelost worden”, stelde hij. Het staatshoofd gaf aan dat hij tijdens zijn ‘Meet the People’ steeds nagaat of er nog resterende knelpunten zijn die in de komende periode kunnen worden aangepakt. Hij zei dat diverse besluiten over afgepakte of onrechtmatig uitgegeven gronden zijn teruggedraaid. “Er zijn nog juridische problemen die meer tijd vergen, maar ze worden opgelost.”
Onderminister Sieuwkoemar Ramsukul van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) gaf aan dat er de afgelopen maanden hard is gewerkt om grondproblemen op te lossen in verschillende districten. Hij deelde mee dat de regering sinds haar aantreden al bijna 17.000 burgers heeft geholpen met hun grondaanvragen. Een belangrijk voordeel voor burgers is dat deze regering is gestopt met het uitgeven van percelen zonder deze bouwrijp te maken. Daarnaast benadrukte de onderminister ook het belang van digitalisering binnen het grondbeleid. “Met de digitalisering van de database wordt het voor burgers makkelijker om stukken te uploaden, zodat zij geen documenten meer fysiek hoeven te brengen.”
President Santokhi heeft de plek niet verlaten zonder het grootste probleem van Weg naar Zee, de bescherming van de kust, aan te kaarten. “Veel mangrove is geplant, maar door klimaatverandering en agressief zeewater zijn ze verdwenen”, zei het staatshoofd. Hij verzekerde de aanwezigen dat er een oplossing komt, zoals eerder is gevonden voor hetzelfde probleem in Nickerie, Coronie en Commewijne. “De overeenkomst met Dalian is reeds getekend en de voorbereidingen voor een nooddam zijn gestart.” Volgens de president zal dit een voorlopige oplossing zijn totdat de dijk is gebouwd.
- Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt, zegt p…..
- Leidraad voor LGBTQ+ inclusieve gezondheidszorg..
- Lectorenteam PTC deelt voortgang en plannen met president S…..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Regering keurt verhoging uitkeringen en bijstand goed..
- VES: 5.000 gezondheidszorg verleners met hoger salaris; een…..
- Hooggerechtshof VS: Trump mag ontwikkelingshulp niet onmidd…..
- Glenn Raül Hok A Hin (64) Amersfoort 1-3-2025..
- Elfried Roël Gorré (80) Rotterdam 26-2-2025..
- Suriname loopt hoog risico op watergerelateerde problemen..
- Albert Ramdin zo goed als zeker nieuwe OAS-topman..
- Buschauffeur verwondt collega met scherp voorwerp..
- Vrouw aan de Bisoenweg vermoord door partner..
- Column: Proficiat SML!..
- VS voert ongekende gesprekken over gijzelaars in Gaza..
- VHP-kandidatenlijst overeenkomstig statuten van de partij..
- Brunswijk op onlinemeeting: ‘We gaan vriend en vijand verra…..
- Paraguay trekt kandidatuur van minister van Buitenlandse Za…..
- Bewoners Brownsweg barricaderen weg..
- Vrienden van Suriname sturen derde container met hulpgoeder…..
- FPIC-procedure en milieuvriendelijke aanpak staan centraal..