Op een strand op het Australische eiland Tasmanië zijn meer dan 150 zwarte zwaardwalvissen aangespoeld. Op het eiland spoelen regelmatig groepjes walvissen aan, maar het is voor het eerst in bijna vijftig jaar dat een grote groep zwarte zwaardwalvissen aanspoelt, meldt ABC News.
Van de 157 dieren die in het noordwesten van het eiland aanspoelden, zijn er naar schatting 90 nog in leven. De dieren liggen er waarschijnlijk al zo’n één of twee dagen. Omdat de plek waar de dieren liggen lastig te bereiken is voor schepen en voertuigen, is er weinig hoop dat er veel dieren gered kunnen worden.
Uitdaging“Het zou een hele uitdaging zijn om de dieren direct weer in de branding te krijgen. Bovendien zou het enorme veiligheidsrisico’s opleveren voor onze medewerkers”, zegt een overheidsmedewerker tegen ABC News. Ook zijn er al veel reddingswerkers op de been voor het blussen van natuurbranden op andere plekken op het eiland.
In 2020 en in 2022 spoelde er eveneens een walvissoort massaal aan op Tasmanië. Toen ging het in beide gevallen om grienden (ongeveer 470 in 2020 en ongeveer 200 in 2022). In beide gevallen konden meerdere dieren worden gered, maar die locatie, Macquarie Harbour, was makkelijker te bereiken met apparatuur om de dieren te helpen.
DolfijnsoortDe zwaardwalvis is een dolfijnsoort. Het dier komt veelvuldig voor in tropische en subtropische wateren. Ook in Nederland werden de dieren ooit gezien, hoewel de laatste waarneming dateert uit 1935, toen er twee aanspoelden.
Walvissoorten hebben vaak een sterke sociale band, wat er soms toe kan leiden dat een grote groep strandt. De precieze oorzaak van het aanspoelen van de zwarte zwaardwalvissen moet echter nog onderzocht worden.
- MOU’s getekend tijdens de International Business Conference…..
- Nieuwe beweging ‘Suriname Boven Alles’ gelanceerd..
- IMF: Suriname op weg naar explosieve economische groei door…..
- GEVAARLIJKE KUIL..
- A20: Investeren in Suriname? Eerst een realiteitstest..
- Drugsverdachte met SRD 200.000 aangehouden..
- Mac Andrew roept STVS-personeel op in dialoog te blijven..
- “Diaspora biedt kansen voor groei en vooruitgang”..
- President: BIZA-minister wordt niet op non-actief gesteld; …..
- Armoedegrens nu vastgesteld op SRD 7337..
- Inwoners Gaza geven Trump duidelijk antwoord: wij zullen he…..
- Samenwerking voor stimulering overdracht Franse taal en gas…..
- Regering bezuinigt op budget JusPol..
- Betaling driemaandelijkse verblijfsvergunning en rechten va…..
- President geeft opdracht salarissen medewerkers Huize Ashia…..
- Suriname ontvangt prestigieuze LatinFinance-erkenning voor …..
- SVJ bezorgd over aanvallen journalisten en mediabedrijven..
- ABOP houdt op 15 februari grootse massameeting in verband 3…..
- ‘We willen iedereen in Suriname tellen’..
- SVJ bezorgd over partijpolitieke aanvallen op media en jour…..
- Militairen en politieagenten krijgen Franse taalcursus voor…..