In het kader van 50 jaar Staatkundige Onafhankelijkheid van de Republiek Suriname heeft president Chandrikapersad Santokhi een aantal Surinamers gedecoreerd die zich in de afgelopen vijf jaar op bijzondere wijze hebben ingezet voor land en volk. Het gaat om meer dan 100 burgers die zich onder meer op maatschappelijk, sociaal en sportief vlak verdienstelijk hebben gemaakt.
Het staatshoofd waardeert de inzet van de decorandi voor de ontwikkeling van Suriname. De decoraties zijn een blijk van erkenning van het hoogste gezag in het land aan burgers die, ondanks economische uitdagingen en de gevolgen van de covidpandemie, een wezenlijke bijdrage leveren aan de samenleving. Volgens president Santokhi is het gepast om hardwerkende, sociaal bewogen en getalenteerde Surinamers in het zonnetje te zetten.
De groep die is onderscheiden bestaat onder anderen uit leden van de Malaria Elimination Task Force; personen die hun kennis en inzet hebben geleverd binnen het conversieproject; voetballers die deel uitmaakten van de nationale selectie in 2019, en anderen die zich op diverse terreinen verdienstelijk hebben gemaakt.
De onderscheidingen zijn toegekend in de rangen: Ere-Medaille in Zilver verbonden aan de Ere-Orde van de Palm; Ridder in de Ere-Orde van de Palm en de Gele Ster; Officier in de Ere-Orde van de Palm en de Gele Ster; Commandeur in de Ere-Orde van de Palm; en Grootofficier in de Ere-Orde van de Palm.
- Sadi over missives: absurd en schandalig..
- Onderwijs heeft vijf nieuwe inspecteurs..
- Jones eist dat VHP zich neerlegt bij verkiezingsuitslag..
- Nieuwe generatie leiders in de startblokken..
- Aanhoudende regen en onweer..
- Wegomleiding kruising Heeren- en Klipstenenstraat..
- Verdachte en heler opgesloten wegens diefstal..
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbeloven…..
- Vliegtuigcrash India: 241 doden, één overlevende en oorzaak…..
- Humphried – Humphrey – Halfhuid (94) Paramarib…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (90) Diemen 28-5-2025..
- RBTW houdt verdachte en heler aan voor reeks gepleegde dief…..
- Dertigjarige inbreker ingesloten..
- Nationale Grenscommissie werkt aan afronding grensgeschille…..
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Ir…..
- Man waagt gevaarlijke oversteek over woeste rivier in Aruna…..
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstv…..
- BIBIS: publicatie missive inzake grensdeskundige ‘a-nationa…..
- Bibis reageert op uitgelekte missive: ‘Aantrekken expert no…..
- Visserscollectief: regeringen blijven beloven, maar nog ste…..
- India’s Digital Public Infrastructure voorbeeld voor Surina…..