In het kader van 50 jaar Staatkundige Onafhankelijkheid van de Republiek Suriname heeft president Chandrikapersad Santokhi een aantal Surinamers gedecoreerd die zich in de afgelopen vijf jaar op bijzondere wijze hebben ingezet voor land en volk. Het gaat om meer dan 100 burgers die zich onder meer op maatschappelijk, sociaal en sportief vlak verdienstelijk hebben gemaakt.
Het staatshoofd waardeert de inzet van de decorandi voor de ontwikkeling van Suriname. De decoraties zijn een blijk van erkenning van het hoogste gezag in het land aan burgers die, ondanks economische uitdagingen en de gevolgen van de covidpandemie, een wezenlijke bijdrage leveren aan de samenleving. Volgens president Santokhi is het gepast om hardwerkende, sociaal bewogen en getalenteerde Surinamers in het zonnetje te zetten.
De groep die is onderscheiden bestaat onder anderen uit leden van de Malaria Elimination Task Force; personen die hun kennis en inzet hebben geleverd binnen het conversieproject; voetballers die deel uitmaakten van de nationale selectie in 2019, en anderen die zich op diverse terreinen verdienstelijk hebben gemaakt.
De onderscheidingen zijn toegekend in de rangen: Ere-Medaille in Zilver verbonden aan de Ere-Orde van de Palm; Ridder in de Ere-Orde van de Palm en de Gele Ster; Officier in de Ere-Orde van de Palm en de Gele Ster; Commandeur in de Ere-Orde van de Palm; en Grootofficier in de Ere-Orde van de Palm.
- BIZA bevestigt: Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag..
- Javaans Nieuwjaar donderdag 26 juni geen nationale vrije da…..
- Aan Ursula von der Leyen – Wij schrijven u vanuit de ruïnes…..
- Trump: Israël en Iran eens over volledige wapenstilstand..
- Women’s Rights Centre brengt eerbetoon aan Patricia Etnel: …..
- Franse grenspolitie pakt smokkel en illegale overtochten aa…..
- Belastingverruiming en secundaire voorzieningen voor veilig…..
- Bibis roept Surinamers op inreisregels VS strikt na te leve…..
- Rusland: Etnel trok vorige week haar bewilliging in; Plein …..
- Bennie Miranda uit scherpe kritiek op president Santokhi: “…..
- Trump noemt Iraanse raketaanval op Amerikaanse basis in Qat…..
- Amazone Partij Suriname wacht af om richting te bepalen..
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezicht…..
- Epilepsie en cognitieve ontwikkeling..
- Omicron Seafood N.V sollicitatie-oproep..
- FPP-voorzitter Ommen: “Ondernemer in Para bewust buitenspel…..
- SEOGS 2025 succesvol afgesloten na vier inspirerende dagen..
- BIBIS waarschuwt reizigers: ‘Houd u aan buitenlandse inreis…..
- Eskak: beschuldiging PL rond Javaans Nieuwjaar ongegrond en…..
- Handelmij Dawson N.V...
- Suriname reageert geschokt op overlijden van DNA-lid Patric…..