In het kader van 50 jaar Staatkundige Onafhankelijkheid van de Republiek Suriname heeft president Chandrikapersad Santokhi een aantal Surinamers gedecoreerd die zich in de afgelopen vijf jaar op bijzondere wijze hebben ingezet voor land en volk. Het gaat om meer dan 100 burgers die zich onder meer op maatschappelijk, sociaal en sportief vlak verdienstelijk hebben gemaakt.
Het staatshoofd waardeert de inzet van de decorandi voor de ontwikkeling van Suriname. De decoraties zijn een blijk van erkenning van het hoogste gezag in het land aan burgers die, ondanks economische uitdagingen en de gevolgen van de covidpandemie, een wezenlijke bijdrage leveren aan de samenleving. Volgens president Santokhi is het gepast om hardwerkende, sociaal bewogen en getalenteerde Surinamers in het zonnetje te zetten.
De groep die is onderscheiden bestaat onder anderen uit leden van de Malaria Elimination Task Force; personen die hun kennis en inzet hebben geleverd binnen het conversieproject; voetballers die deel uitmaakten van de nationale selectie in 2019, en anderen die zich op diverse terreinen verdienstelijk hebben gemaakt.
De onderscheidingen zijn toegekend in de rangen: Ere-Medaille in Zilver verbonden aan de Ere-Orde van de Palm; Ridder in de Ere-Orde van de Palm en de Gele Ster; Officier in de Ere-Orde van de Palm en de Gele Ster; Commandeur in de Ere-Orde van de Palm; en Grootofficier in de Ere-Orde van de Palm.
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s me…..
- Drie verdachten aangehouden; twee hunner heengezonden..
- Man mishandelt en bedreigt partner met bierfles..
- Parmessar verwacht nakoming coalitieafspraken..
- Sherida Mormon pleit tijdens Tak Tangi voor economische act…..
- Zuales Doekoe: ‘Je zag dat de kinderen er behoefte aan hadd…..
- PCS-medewerkers in actie wegens herhaalde salarisvertraging..
- SEOB: Overheidsuitgaven zetten SRD onder druk, groei vlakt …..
- Alerte bewaker voorkomt brand: brandweerbeleid onder vuur..
- Tanzaniaanse zanger lanceert nieuwe song in Suriname..
- Jongeren centraal in zesdelige serie slavernijverleden Den …..
- Ori bij viering 162 jaar afschaffing slavernij in Suriname:…..
- Nieuwe aanhouding in spraakmakende goudroof Sun Parklaan..
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden..
- VHP beslist later vandaag als kandidaten worden ingediend..
- ‘Lakhisaran wijdde zijn leven aan de publieke dienst en rec…..
- Juspol-directeur Sharma Lakhisaran gisteravond overleden..
- 34 DNA-leden steunen kandidatuur Simons en Rusland voor hoo…..
- Brunswijk: ‘Als ik heb gewonnen, kan niemand mij weghalen a…..
- Kwamalasamutu ontvangt mobiele zaagmachine..
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland..